Apple iPhone 14 Max piyasaya sürülmeden problemler başladı

Apple bu yıl sonbaharda yepyeni serisi iPhone 14'ü piyasaya sürecek. Ancak iPhone 14 Max piyasaya sürülmeden önce tedarik sorunları başladı.

Apple iPhone 14 Max piyasaya sürülmeden problemler başladı

Apple kısa süre önce, gelecek ay seri üretime başlamayı planlayan iPhone 14 serisinin deneme üretimine başladı. Ancak, bazı analistler gidişatın pek iyi olmadığına inanıyor.  Buna göre iPhone 14 Max modeli için üretimin programın gerisinde olduğunu söylemek mümkün.

Yakında piyada sürülecek olan iPhone model, artan küresel enflasyon nedeniyle malzeme sıkıntısından kurtulamayabilir. Söylentilere göre iPhone 14, iPhone 13'te olduğu gibi dört farklı varyanta sahip olacak. Bununla birlikte, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere yalnızca bir tane yerine iki büyük boyutlu model olacak gibi görünüyor ve bu da bileşen güvenliğini önceki yıllara göre daha zor hale getiriyor. Tanınmış ekran tedarik uzmanı Ross Young'a göre, üretimin programın gerisinde kalmasının nedeni bu gereksinim.

Apple iPhone 14 Max piyasaya sürülmeden problemler başladı

Apple iPhone 14 Max piyasaya sürülmeden problemler başladı - Resim : 1

Young kısa süre önce bir tweet aracılığıyla iPhone 14 Max'in ekran panelinin tedariğinin "Ağustos ayına kadar geçen sürede hala çok geride" olduğunu bildirmişti. Young, arz seviyelerinin normal Max telefonlarından üç kat daha fazla olduğunu ve bu ekranların iyi durumda göründüğünü bildiriyor. Özellikle standart iPhone 14 Max, Pro modelinden farklı bir ekrana sahip olduğu için işleri yavaşlatıyor. Pro modellerinde şirketin ayarlanabilir yenileme hızı teknolojisi olan Apple'ın ProMotion'ı kullanılıyor. Bu, iPhone 14 Pro Max'in 120Hz uyarlanabilir yenileme hızına sahip olacağını, normal Max'in ise 60Hz'de kalacağını gösteriyor. Ancak iPhone 14 Max için resmi bir gecikme yok.

Apple, yeni nesil iPhone'u yaratma yolculuğunda kesinlikle birkaç iniş ve çıkış gördü. Bundan böyle, teknoloji devinin son teslim tarihine yetişmek için bazı ayarlamalar yapması gerekecek gibi görünüyor. Mayıs ayında, Apple önceki akıllı telefonlardan daha pahalı bir ön kamera kullanmaya karar verdiğinde, şirketin tedarik zinciri sorunları yaşadığı bildirildi.