Xiaomi kamera ve pil özellikleri ile ateş edecek cihazını duyurdu!

Xiaomi alt markası Redmi yepyeni cihaz müjdesini duyurdu. Söz konusu cihazın kamera ve pil performansıyla yakıp yıkması bekleniyor.

Xiaomi kamera ve pil özellikleri ile ateş edecek cihazını duyurdu!

Redmi'nin Çin'de Redmi K50S ve K50S Pro'yu piyasaya sürmeyi planladığına dair söylentiler dolaşıyor. Görünüşe göre K50S Pro, şirketin 200 megapiksel kameralı ilk akıllı telefonu olarak piyasaya çıkabilir. Yine ortaya çıkan yeni bir sızıntı, K50S Pro'nun 200 megapiksel kameraya sahip olacağını iddia ediyor.

Xiaomi kamera ve pil özellikleri ile ateş edecek cihazını duyurdu!

Xiaomi kamera ve pil özellikleri ile ateş edecek cihazını duyurdu! - Resim : 1

Ekran görüntüsünde görülebileceği gibi, güvenilir bir kaynak oan Digital Chat Station, Snapdragon 8+ Gen 1 yongası tarafından desteklenen, yakında piyasaya çıkacak bir amiral gemisi telefonun temel özelliklerini paylaştı. Sızıntı ayrıca bu cihazın 120Hz ekran, 200 megapiksel kamera ve 5000mAh± pil ile donatıldığından bahsediyor.

Gönderinin yorumlar bölümüne bakılırsa bu cihaz Çin'de dünyanın ilk 200 megapiksel kameralı telefonu olarak piyasaya sürülmesi beklenen Moto X30 Pro'dan farklı olacak. 200 megapiksel kameralı bir cep telefonu piyasaya sürdüğü söylenen diğer tek marka ise Xiaomi. Bu nedenle, bir Xiaomi amiral gemisi telefonundan bahsedilmesi çok olası.

Yakın zamanda tanıtılan Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile donatılmıştı. Bu nedenle şirketin başka bir “Xiaomi” markalı SD+8G1 telefon piyasaya sürmesi pek olası değil. Raporlar, küresel pazarların Xiaomi 12S serisi yerine Snapdragon 8+ Gen 1 çipli Xiaomi 12T serisini alacağını ortaya koydu. 12T ve 12T Pro telefonların Çin'de Redmi K50S ve Redmi K50S Pro olarak yeniden adlandırılması muhtemel.

Geçen hafta ortaya çıkan sızdırılmış bilgiler, Xiaomi 12T Pro'nun 200 megapiksel kameraya sahip olacağını ortaya çıkardı. Bu, Çin'e giden Redmi K50S Pro'nun da aynı kamerayı sergileyeceğini gösteriyor. Dolayısıyla yukarıda bahsedilen sızdırılan özelliklerin Redmi K50S Pro'ya ait olabileceği görülüyor. Redmi K50S Pro zaten 3C sertifikası aldı. Bu nedenle, Redmi K50S ve K50S Pro'nun Ağustos ayında Çin'de resmiyet kazanması muhtemel.