Apple iPhone X ekranlarını ücretsiz değiştirecek

Teknoloji devi Apple, iPhone X modelinde yaşanan dokunma problemi ile ilgili ücretsiz değişim programı başlattı.

Apple iPhone X ekranlarını ücretsiz değiştirecek

Ürünleriyle ilgili olarak zaman zaman tamir programları başlatan Apple, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sorunla ilgili olarak iPhone X modellerinin ekranın ücretsiz olarak değiştireceğini açıkladı.

Apple iPhone X ekranlarını ücretsiz değiştirecek

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan iPhone X sorunu kullanılan ekran bileşenlerinden kaynaklanıyor. Apple'ın kabul ettiği soruna göre bazı iPhone X modellerinde dokunuşlara tepki vermeme, dokunmadan kendi kendine harekete geçme gibi problemler yaşanıyor.

Bu sorunu çözmek için harekete geçen marka global olarak geçerli yeni bir tamir programı duyurdu. Program kapsamında sorunlu iPhone X modellerinin ekranı ücretsiz olarak değiştirilecek. Değişim için öncelikle servisin tamire gönderilen iPhone X'da bu sorunun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekecek. Bu işlemin ardından sorunlu telefonun ekranı ücretsiz olarak değiştirilecek.

Sizin de iPhone X modeliniz varsa Apple'ın tamir programını açıkladığı internet sayfasından detayları görebilirsiniz.

MacBook Pro da değişim kampanyasına girdi

Apple aynı zamanda 13 inç ekranlı MacBook Pro modeli için de benzer bir tamir programı başlattı. Temmuz 2017'den Haziran 2018'e kadar satılan bazı MacBook Pro 13'lerin sabit disk sürücülerinde veri kaybı ve arızaların olabileceği ihtimalinden dolayı yeni bir değişim programı başlattı. Bu programdan yararlanmak için Apple'ın ilgili programı duyurduğu sayfaya gitmeniz gerekiyor. Programdan yararlanmak için bilgisayarınızın bu soruna sahip olup olmadığını seri numarası ile kontrol etmeniz gerekiyor.