Mobil

Apple kritik iPhone 14 sorunu için harekete geçti

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 14 Pro modellerinde görülen sarı çizgi sorununu çözebilmek için harekete geçti.

Apple kritik iPhone 14 sorunu için harekete geçti

Apple, 7 Eylül’de gerçekleştirdiği etkinliğiyle birlikte yeni amiral gemisi serisi olan iPhone 14’ü resmen tanıtmıştı. Her ne kadar bu seride bulunan iPhone 14 ile iPhone 14 Plus çok fazla yeni özellik ve tasarımsal değişiklik içermediği için fazlasıyla eleştirilmiş olsa da özellikle Dinamik Ada tasarımıyla bir anda gündemin ilk sırasına yerleşen iPhone 14 Pro için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil.

Öte yandan bu akıllı telefonların piyasaya sürülmesinin üzerinden 3 aydan fazla zaman geçmesine rağmen hala yeni sorunlarla gündeme gelmesi kullanıcıların canını fazlasıyla sıkıyor. Ancak kısa bir süre önce sayısı her geçen gün artan şekilde karşımıza çıkmaya başlayan sarı çizgi sorunu, bugüne kadar yaşanılan en önemli iPhone 14 Pro sorunu olabilir.

Apple kritik iPhone 14 sorunu için harekete geçti

İlk olarak bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan görselde fark ettiğimiz bu sorun, daha sonra binlerce iPhone 14 Pro kullanıcısının da karşısına çıktı. Buna göre özellikle Always On Display özelliğini açık olduğu senaryoda daha fazla karşımıza çıkan bu sarı çizgiler, telefonun ekranında ciddi bir problem varmış havası veriyor.

Ancak Apple, bu sorunun yazılım kaynaklı olduğunu tespit etti ve sorunun çözülmesi için hemen kolları sıvadı. Amerikalı teknoloji devi, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde bu sorunu tamamen çözecek yeni bir güncelleme paketi servis edecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.