Mobil

Apple soyadı seçiyor! Aman dikkat hesabınızı kapatabilir!

Cupertinolu Apple'ın iCloud hesabında soyadı seçtiği ortaya çıktı. Ünlü gazetecinin hesabı yaklaşık 6 aydır soyadından dolayı kapalı.

Apple soyadı seçiyor! Aman dikkat hesabınızı kapatabilir!

Teknoloji devi Apple oldukça ilginç bir hata ile gündeme geldi. Ünlü gazeteci Rachel True, soyadından dolayı yaklaşık 6 aydır iCloud hesabını kullanamıyor. Peki, Apple neyi gerekçe göstererek hesabı kapalı tutuyor?

Bilgisayar sistemlerinde, bir koşulun karşılanıp karşılanmadığını belirtmek için True (doğru) ve False (yanlış) kullanılır. Teorik olarak, iCloud'da ad alanına programlama mantık değerleri yazılarak bu doğrulama tetikleniyor.

Rachel True bu olayı Twitter'da dile getirdi. Oyuncu ayrıca Apple Destek ekibiyle saatlerce konuştuktan sonra sorununu hala çözemediklerini söyledi.

Rachel True ayrıca, sorunun iCloud'un kodlanmasında olduğunu ve donanımla ilgisinin olmadığını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Rachel'a göre; Apple Destek ile saatlerce konuştuktan sonra bile son 6 ayda hizmet için ücret kesilmeye devam edildi. Yani Rachel 6 ay boyunca kullanamadığı servise ödeme yaptı. Ancak True Apple Destek ile konuştuktan sonra ücretsiz iCloud planına geçebilirdi. Ancak bunu yaparak sakladığı verilerin çoğunu kaybetti.

Apple'ın iCloud sorunundan dolayı Rachel True'nun aylardır hesabına erişememesi oldukça ilginç. Soy adı doğrulama sistemindeki true ile eşleşiyor diye hesaba erişim sağlanamaması konusunda Apple henüz bir açıklama yapmadı. Bakalım Cupertinolu firma bu konuda ne yapacak?

Yorumlar
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
NEDEN APPLE, BUNU BİZE NASIL YAPARSIN, SENİ SEVİP DESTEKLEYENLERE YAPILIRMI BU. HAY AKSİ, BENİM TELEFONUMDA APPLE, HEM DE YENİ APPLE TEKNOLOJİSİNE VE %101 ŞARJ KAPASİTESİNE SAHİP 2000TL'LİK YENİ AMİRAL GEMİSİ APPLE HONOR 8S.
Cevapla
Adımı nabcan
komik misin bro?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.