Mobil

Apple yılın uygulamalarını seçti

Son birkaç ayda popülaritesini artıran yeni sosyal medya uygulaması BeReal, bu yılki Apple App Store Ödüllerinin en büyük kazananlarından biri.

Apple yılın uygulamalarını seçti

Teknoloji devi yaptığı duyuruda, BeReal’ın insanlara arkadaşlarının ve ailelerinin günlük yaşamlarına özgün bir bakış açısı sağladığı için Yılın iPhone Uygulaması ödülünü kazandığını söyledi.

BeReal'in durumunda, diğer sosyal medya uygulamalarının yaptığına benzer özellikler sunması alan üzerindeki "etkisinin" açık bir kanıtı. BeReal kullanıcıları, uygulamanın her gün kendileri için rastgele seçtiği iki dakikalık bir pencerede selfielerini paylaşabiliyor.

Bir diğer büyük kazanan ise dijital notları "sınıfının en iyisi Apple Pencil desteğiyle bir sonraki seviyeye taşıdığı" için Yılın iPad Uygulaması seçilen GoodNotes 5 oldu. Kullanıcılar  kenar boşluğuna notlar almalarına ve önemli metinleri vurgulamalarına olanak tanıdığından, uygulamayla iPad'lerini herhangi bir kitap veya not defteri gibi kullanabiliyor.

Apple yılın uygulamalarını seçti

MacFamilyTree 10, nefes kesici soy ağaçları oluşturma ve kullanıcılara dünyanın dört bir yanındaki akrabalarıyla buluşma şansı vermesi nedeniyle yılın Mac Uygulaması ödülünü alırken, TelevisaUnivision'ın İspanyolca yayın hizmeti ViX, Yılın Apple TV Uygulaması ödülünü kazandı. Yine bir başka kazanan, Apple Watch Yılın Uygulaması ödülünü eve götüren fitness takipçisi Gentler Streak oldu.

Oyunlar arasında Apex Legends Mobile, iPhone için diğer tüm oyunları geride bırakırken, bulmaca oyunu Moncage ve kart dövüşçüsü Inscryption sırasıyla iPad ve Mac için en iyi oyunları kazandı. Vahşi Batı gizlilik oyunu El Hijo, büyük ekranda olağanüstü göründüğü için “Apple TV için en iyi oyun ödülü”nü kazandı. Çiftçiliği sihirle birleştiren bir yaşam simülasyonu olan Wylde Flowers en iyi Apple Arcade oyunu seçildi. Son olarak, espor simülatörü League of Legends Espor Yöneticisi ilk Çin Yılın Oyunu ödülünü kazandı.

Asıl kazananlara ek olarak, Apple ayrıca insanların yaşamlarını ve kültürü etkileyen beş uygulamanın daha altını çizdi. Bu uygulamalar arasında, kullanıcıları daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için duygusal sağlıklarını kaydetmeye teşvik eden How We Feel ve sistemik barınma adaletsizliklerine ışık tutan bir zaman yolculuğu hikayesi olan Dot's Home yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.