Mobil

Aslında hangi ırka mensupsunuz? İşte yanıtı!

Telefonlarınıza indirip kullanabileceğiniz 'Gradient: DNA Ancestry AI Test' uygulaması, algoritması sayesinde sadece fotoğrafınızı kullanarak etnik kökeninizi tahmin edebiliyor.

Aslında hangi ırka mensupsunuz? İşte yanıtı!

Gradient: DNA Ancestry AI Test, yeni yapay zeka teknikleri ile DNA soyunuzu tahmin edebilen bir fotoğraf editörü uygulaması. Bu uygulama ile aslında hangi ırka sahip olduğunuzu analiz edebiliyorsunuz.

Aslında hangi ırka mensupsunuz? İşte yanıtı!

App Store ve Google Play Store'da yer alan Gradient: DNA Ancestry AI Test uygulaması, gelişmiş yapay zekası sayesinde fotoğraflarınızı kullanarak hangi ırka sahip olduğunuzu tahmin edebiliyor. Eğer siz de hangi ırka sahip olduğunuzu merak ediyorsanız bu uygulamayı indirerek analiz edebilirsiniz.

Ten renginize ve diğer çeşitli şeylere bağlı olarak, her bir etnik kökene göre yüzde kaç oranında olduğunuzu hesaplar. Aşağıda bununla ilgili benzer bir paylaşım mevcut. Görebileceğiniz gibi, bu kız muhtemelen % 68 İsviçreli.

Dikkatli olmakta fayda var

Ancak bu gibi uygulamalarda her zaman temkinli olmakta fayda var. Hatırlarsınız ki geçtiğimiz yıl FaceApp uygulaması hakkında böyle bir iddia ortaya atılmıştı.

FaceApp uygulamasını indiren milyonlarca kullanıcı, arkadaşları ile eğlenceli paylaşımlar yapmak isterken, aslında gönüllü olarak yüz fotoğraflarını sisteme yüklemişlerdi. Böylelikle FaceApp büyük veri tabanına, bedava ve hızlıca birçok fotoğrafı toplamıştı. Daha sonra ortaya çıkan iddialara göre FaceApp bu verileri saklıyor ve ihtiyaç duyduğu anda kolayca ulaşabiliyordu. Mantıken düşünüldüğünde, milyonların indirip kullandığı bu uygulamanın bu işten para kazanmadan babasının hayrına yapması pek mümkün değil. İşte kişisel verilerin önemi ve değeri de burada önem kazanıyor.

Ha eğer, ''benim endişem yok, ben bu riski alırım, yine de yüklemek istiyorum'' diyorsanız, aşağıda vermiş olduğumuz linkleri tıklayarak IOS ya da Android telefonunuza Gradient: DNA Ancestry AI Test uygulamasını yükleyebilirsiniz.

IOS telefonunuza yüklemek için burayı tıklayın.

Android telefonunuza yüklemek için burayı tıklayın.

'Gradient: DNA Ancestry AI Test' uygulaması nasıl kullanılır?

1. Adım: Yukarıdaki linklerden birini tıklayarak uygulamayı telefonunuza indirin.

2. Adım: Uygulamayı açın,''DNA Ancestry testini deneyin''e tıklayın.

3. Adım: Galerinizden bir resim seçin. (Yüzün fotoğrafta görünür olması gerekir)

4. Adım: Bu resmi kullan'ı tıklayın

5. Adım: Artık etnik köken yüzdelerinizi görebileceksiniz.

6. Adım: Bu resmi kaydet'i tıklayın. Artık bu resmi arkadaşlarınız ile paylaşabilir veya cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Yorumlar
Murat
Acaba olacak mı
Cevapla
Naim
Carl zeis optiklerin görüntü kalitesi her zaman için diğerlerinden daha iyi,, Lumia 925 kullanıyordum Honor 10 Lite aldım ama gündüz çekim kalitesi hiçbir zaman için Lumia 925 etmez
Cevapla
Geç Koç
Bana Dünyalı diyor
Cevapla
Dilek
Baya zeki bir uygulamaymış😂😂
yapmayın
yüzlerinizi ücretsiz olarak birisinin data bankasına yolluyorsunuz onlar da size hangi ırk olduğunuzu söylüyor hahahahaha
Cevapla
harbiseo.com
güzel bir uygulama insanların yüz çehrelerindeki hatlar üzerinden tahmini değerlendirme yapan bir uygulama bana göre.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.