Mobil

Asus LTE destekli iddialı bir tablet hazırlığında

LTE desteği ile dikkat çeken tabletin işlemci biriminde Qualcomm 800 kullanılacak.

Asus  LTE destekli iddialı bir tablet hazırlığında

Computex 2013 Fuarı’nda birçok ürün karşımıza çıkaran Asus, geleceğe dair bazı ipuçları da sundu. Qualcomm’un basın toplantısında sahne alan Asus CEO’su Jarry Shen, üçüncü çeyrekte duyurmayı planladıkları bir tablete dair detaylar aktardı. LTE desteğine sahip olacağı bildirilen tabletin Qualcomm 800 işlemcisinden güç alacağı bildirildi.

Yılın ilk yarısında mobil cihazlarda genel anlamda Qualcomm 600 işlemcisinin kullanıldığına şahit olduk. Üçüncü çeyrekten itibaren ise Qualcomm 800 çözümünün kullanılmaya başlayacağı herkesin malumu. Optimus G2, HTC T6 ve Sony Togari de bu modellerin başında geliyor.
1370408822_pr-asus-padfone-tw-launch-jerry-shen1367861175.jpg

10-nin boyutunda ve Full HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olması beklenen tabletin engadget kaynaklarına göre Computex 2013 etkinliğinde resmi duyurusu gerçekleşen Memo Pad 10 FHD’nin bir versiyonu olacağı iddia ediliyor. Tabletin dikkat çeken ön önemli detaylarından biri kuşkusuz LTE desteği olacaktır. Asus, LTE desteği ile tablet platformunda çıtayı daha da yükseltecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.