Mobil

Bu telefonu hiç bir hacker kıramaz! Fakat fiyat biraz uçuk

Sirin Labs güvenlik açısından kimsenin aşamayacağı bir cihaz geliştirdi. İşte detayları.

Bu telefonu hiç bir hacker kıramaz! Fakat fiyat biraz uçuk

2018 yılında yerleşik bir soğuk depolama kripto cüzdanına sahip blockchain akıllı telefon olan Finney'i piyasaya süren mobil siber güvenlik şirketi Sirin Labs, Sirin V3 adlı yeni bir akıllı telefonu duyurdu.

Sirin V3, Samsung Knox tabanlı güvenlik platformu ile bilgi güvenliğine ekstra odaklanan bir Samsung Galaxy S21 olarak karşımıza çıkıyor. V3, Sirin'in "Tam kullanıcı özerkliği ve güçlü temel güvenlik" sağlayan bir Kişisel mod ve "kullanıcı verileri ile profesyonel iletişimleri koruyan Gizli Çalışma Alanı modu" arasında kolayca geçiş yapabileceğiniz iki ayrı alana sahip Çift Kişilik çözüm olarak adlandırdığı sistemle birlikte geliyor." Buna göre cihaz tüm kötü faktörlerden korunuyor.

Cihaz tam koruma sağlıyor

Kişisel mod, kullanıcıların yalnızca Play Store'dan uygulama yüklemesine izin verirken virüslere karşı koruma sağlıyor. Çalışma Alanı modu uygulamaların yüklenmesine izin vermezken, ekran görüntüsü almanızı da engelliyecek şekilde tasarlanmış.

Çalışma Alanı modu ayrıca askeri düzeyde şifreli aramalar ve mesajlaşma, yaygın iş platformlarında gelişmiş güvenlik ve uçtan uca şifreli iş uygulamaları ve verileri sunuyor. Sirin V3, tek bir 8GB/128GB konfigürasyonunda sunuluyor ve normal S21 gibi, ABD'de Snapdragon 888 ile birlikte gelirken küresel birimler bir Exynos 2100 yongası alıyor. Ayrıca telefonla birlikte üç yıllık bir Samsung Knox güvenlik paketi lisansı da elde edeceksiniz. Sirin V3'ün fiyatı ise 2.650$. Bu da yaklaşık olarak 23.000 Türk Lirası demek.

Yorumlar
46
Hiç bir sistem %100 güvenli değildir.Bir hacker atasözü...
Cevapla
Murat
Kırsa ne farkeder sanki
Cevapla
Mmet
Verin bizim telefon tamircilerine kırılıyor mu görün. Altı üstü android.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.