Mobil

Galaxy Note 20 ailesinin özellikleri yavaş yavaş sızıyor!

Samsung'un sır gibi sakladığı Galaxy Note 20 ailesi hakkında bazı detaylar belli olmaya başladı! Sızan bilgiler bize önemli ip uçları veriyor.


Taraflı tarafsız her kesim tarafından beğenilen Samsung'un Note Serisi, son halkası ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kimisi koronavirüs pandemisi sebebi ile telefonların beklenen tarihte tanıtılmayacağını öne sürse de, Samsung bunun tam tersi bir strateji izliyor. Güney Kore menşeli üretici, koronavirüse rağmen cihazları beklendiği gibi Ağustos ayında tanıtmayı planlıyor. Ancak bu tanıtımın dijital ortamda gerçekleştirileceği ifade ediliyor.

Galaxy Note 20 özellikleri yavaş yavaş sızıyor!

Telefonların tanıtım tarihi ile ilgili gelişmeler bu yönde ilerlerken, özelliklerine dair sızan birkaç bilgi heyecan uyandırdı. Sızan ilk bilgi, Galaxy Note 20'nin pil özellikleri ile ilgili. Hatırlayacak olursak Samsung, Galaxy Note 10 modelinde 3.500 mAh'lik bir batarya kullanmıştı. Şirket iddialara göre Note 20 modelinde ise 4.000 mAh batarya kullanacak. Bunun Galaxy S20'nin bataryası ile aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Yukarıdaki verileri dikkate aldığımızda, Galaxy Note 20 Plus'ın batarya kapasitesi ile ilgili de bir tahmin yürütebiliyoruz. Note 20'de de Galaxy S20'de kullanılan 4.000 mAh bataryayı tercih edecek olan Samsung, Plus modelinde ise Galaxy S20 Plus'ın bataryası olan 4.500 mAh bataryayı kullanabilir veya S20 Ultra'da olduğu gibi 5.000 mAh'lik devasa bir bataryayı telefona koyabilir.

Galaxy Note 20 ailesi hakkındaki ayrıntılar az ancak Plus modelinin 5G versiyonu bu ayın başlarında Geekbench testine misafir oldu ve bu süreçte birkaç özellik ortaya koydu. Buna göre telefon, gücünü Snapdragon 865+ yonga setinden alacak ve 8 GB RAM ile gelecek. Ayrıca cihaz kutusundan Android 10 işletim sistemi ile çıkacak!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.