Mobil

Galaxy S20 modelleri “Quick Take” özelliğiyle gelecek

Samsung’un yakında tanıtacağı Galaxy S20 modelleri Quick Take isimli yeni bir özellikle gelecek.

Galaxy S20 modelleri “Quick Take” özelliğiyle gelecek

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden biri olan Samsung, önümüzdeki günlerde S serisinin yeni modellerini tanıtacak. Şimdiye kadar gerçekleşen sızıntılar sayesinde Galaxy S20 modelleri hakkında hemen herşeyi öğrendik diyebiliriz.

Sektörü takip edenlerin de bildiği üzere Samsung son dönemde kamera kurulumu tarafına ayrı bir önem vermeye başladı. Birkaç sene öncesine kadar amiral gemisi modellerinde bile çift ana kamera kullanmayan Güney Koreli teknoloji devi, şimdilerde orta segment modellerini bile 3 – 4 ana kamera ile donatıyor.

Bu kapsamda Galaxy S20 modellerinin de kamera tarafında üst düzey bir performans sunması bekleniyor.

Galaxy S20 modelleri eş zamanlı fotoğraflar çekebilecek

Sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan Max Weinbach tarafından paylaşılan son bilgilere göre, S20 modelleri Quick Take isimli yeni bir kamera özelliğine sahip olacak.

Bu özellik sayesinde S20 modellerinde bulunan ana, ultra geniş ve telefoto kameraları aynı anda çekim yapabilecek. Daha sonra galeriye girerek çekilen fotoğraflardan dilediklerinizi seçebileceksiniz.

Aslında teknoloji dünyası bu özelliğe pek de yabancı sayılmaz. Zira 2018 yılında tanıtılan LG V40 modelinde de benzer bir özellik mevcuttu. LG’nin Triple Shot ismini verdiği bu özellik de aynı anda 3 kamera ile çekim yapmayı mümkün kılıyordu.

Ayrıca iPhone 11 modelleri için de benzer işlevlere sahip Double Take isimli 3. parti bir uygulamanın bulunduğunu hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.