Mobil

Galaxy S20 Ultra fiyatıyla dudak uçuklatıyor

Samsung’un önümüzdeki günlerde tanıtacağı yeni amiral gemisi Galaxy S20 Ultra fiyatıyla yok artık dedirtti.

Galaxy S20 Ultra fiyatıyla dudak uçuklatıyor

Samsung yeni S serisi modelleri için artık geri sayıma geçmiş durumda. Eğer büyük bir aksilik olmazsa 11 Şubat’ta gerçekleşecek olan Unpacked etkinliğinde Galaxy S20 modelleri tanıtılacak. Güney Koreli şirketin etkinlik kapsamında S20, S20+ ve S20 Ultra modellerini tanıtması bekleniyor.

Genel bağlamda S20 ve S20+’ın S10 ve S10+’ın devamı şeklinde olacağını söylemek mümkün. Dolayısıyla fiyat etiketi de bu modellerle aynı düzeyde olacaktır. Burada asıl merak edilen şey ise S20 Ultra’nın fiyatı. Sızdırılan son bilgilere bakacak olursak Galaxy S20 Ultra fiyatıyla dudak uçuklatıyor diyebiliriz.

Galaxy S20 Ultra fiyatıyla şaşırttı

Samsung’un fiyat tarafında katı bir politika sergilediğini biliyoruz. Özellikle üst segmentteki modellerde çıta Apple’a göre ayarlanıyor. Bu tamamen Güney Koreli teknoloji devinin premium marka stratejisiyle alakalı bir durum.

Nitekim önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan Galaxy S20 Ultra fiyatında da uçuk bir meblağ karşımıza çıkacak. Sızdırılan bilgilere göre Samsung’un yeni amiral gemisi modeli için belirlediği etiket 1399 dolar.

Her ne kadar telefonda 5G desteği bulunsa da şimdilik bu teknolojinin çok yaygın olmadığı biliniyor. Dolayısıyla pek çok marka amiral gemisi modelleri için 1000 – 1100 dolar gibi tavan fiyatlar belirlerken, Samsung’un çıtayı 1400 dolara çıkarması biraz absürt olacaktır.

Eğer söylentiler doğru çıkar da S20 Ultra’nın fiyatı 1400 dolar olarak belirlenirse ülkemizdeki fiyatı da 13.000 - 14.000 TL civarında olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.