Mobil

Galaxy Z Fold 4’ün ön kamerası adeta görünmez olacak

Samsung’un yeni katlanabilir akıllı telefonlarını tanıtmasına artık saatler kalmışken, sızıntılar sayesinde bu cihazlar hakkında farklı bilgiler öğrenmeye devam ediyoruz.

Galaxy Z Fold 4’ün ön kamerası adeta görünmez olacak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hali hazırda katlanabilir akıllı telefon sektörünün tartışmasız lideri konumunda. Özellikle Galaxy Z Flip 3 modeliyle, bu piyasayı silip süpüren teknoloji devi, 4. Serisinde Galaxy Fold’un da popülaritesini arttırmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir araştırma, son 1 yıl içerisinde satılan katlanabilir akıllı telefonların %70’nin Galaxy Z Flip 3 olduğunu ortaya koymuştu. İşte iki kardeş arasındaki bu farkın biraz daha kapanmasını isteyen Samsung, Fold 4’de oldukça konuşulacak bir yeniliğe imza atacak.

Gelen son bilgilere göre Galaxy Z Fold 4 modelinin ön kamerası, önceki modele göre çok daha az belirgin olacak. Özellikle film / video izleme veya bir metin okuma sırasında hem dikkat dağınıklığına hem de kötü görüntüye sebep verebilen bu siyah delik, kullanılan dağınık piksel teknolojisi sayesinde çok daha az belirgin olacak.

Galaxy Z Fold 4’ün ön kamerası adeta görünmez olacak

Kaynaklar, Galaxy Z Fold 4’ün ön kamera görünürlük seviyesinin Galaxy Z Fold 3’e göre %40 oranında azalacağını iddia ederken, bu bölgedeki piksel yoğunluğunun da 94ppi’den 132ppi’ye çıkacağı konuşuluyor.

Son olarak, Samsung tarafından yarın yani 10 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan Galaxy Unpacked etkinliği sayesinde, hem Galaxy Z Fold 4’ü hem de Galaxy Z Flip 4’ü resmen göreceğimizi bir kez daha hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.