Mobil

General Mobile Discovery'e güncelleme geldi!

Discovery orta segment fiyatıyla yüksek segmenti sömürüyor!


General Mobile’ın satışa çıktığı günden bu yana performansı ve fiyatı ile adından söz ettiren ve yoğun talep gören modeli DISCOVERY 16GB, Andorid’in en son sürümü 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip. Dört çekirdek (Quad Core) işlemcisi ve 1GB RAM’i bulunan DISCOVERY, diğer işlemcilere göre %50 enerji tasarrufu sağlayan işlemcisi ile kullanım kolaylığı sağlıyor.     

1380805698_generalmobilemavi.jpg

General Mobile DISCOVERY, 312PPI piksel yoğunluğu, 4.7inch HD IPS ekranı ve 1280x720 piksel çözünürlüğü ile başarılı bir görüş açısı ve kaliteyi bir arada sunuyor. DISCOVERY8MP otofokus ve flaşlı, hızlı kamerası, tek dokunuşla 21 saniyede 99 resim çekmeyi sağlayan lensi ile de fark yaratıyor.

Kısaca özelliklerini sizler için saydığımız bu akıllı telefon Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinde adeta bir fenomen haline geldi. Uygun fiyatı ve yüksek performansıyla, kullanıcıların takdirini kazanan telefon, sunmuş olduğu kalitesiyle de bir çok markayı egale etmeyi başardı.

1381306057_discoveryhaber1381290311.jpg

Günümüzde binlerce kullanıcının cebinde taşınan Discovery için General Mobile verdiği sözü tuttu. Güncellemeler için kısa sürede uzun vadeli çalışmalarını olacağını duyuran firma geçtiğimiz saatlerde Discovery'e yeni güncelleme gönderdi. 102MB boyutundaki güncelleme ile sorunsuz çalışan Discovery artık daha da performanslı.

Dileyen kullanıcılar ayarlardan güncelleyebilir, dileyenler ise güncellemeyi elle yükleyebilir, güncelleme bu linkten erişilebilir. (Link alıntıdır, herhangi bir mesuliyet kabul edilmez.)

Güncellemeyle birlikte gelen yenilikler;

1. Klavye güncellendi. Hareketle yazma özelliği eklendi ve Türkçe sözlük geliştirildi. 
2. "Shake & Brush" özelliği eklendi. Bu özellik  sayesinde uygulamaların tümünü ana ekran butonuna basılı tuttuktan sonra sallayarak kapatabilirsiniz. 
3. Durum çubuğuna güç kontrol kısayolları eklendi. 
4. Tuş kilidi aktifken durum çubuğu indirilebiliyor. 
5. Mesaj yazma arayüzü yenilendi. 
6. Mesaj yazma bölümündeki gülen yüzler yenilendi. 
7. Mesaj yazma bölümündeki “Kime” kutucuğuna Türkçe karakter desteği eklendi. 
8. Arama arayüzündeki Türkçe desteği güncellendi. 
9. Kamera ayarlarına Kayıt Yeri seçeneği eklendi. 
10. Tarayıcı arayüzü iyileştirildi ve Chrome bookmark senkronizasyonu eklendi. 
11. Dünya saati widgeti eklendi. 
12. Müzik çalara "M4A" müzik formatı desteği eklendi. 
13. Uygulama yöneticisi güncellendi. 
14. Haritalar uygulaması güncellendi. 
15. Sistem ve arayüz iyileştirmeleri yapıldı. 
16. Güç yönetimi iyileştirildi.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.