Mobil

General Mobile telefon fabrikasını gezdik (Video)

Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğimiz General Mobile telefon fabrikasını sizler için gezdik. Fabrika ile ilgili merak ettiğiniz her şey bu videoda.

General Mobile telefon fabrikasını gezdik (Video)

Türkiye'de yerli üretimin önemli hale geldiği bugünlerde ardı ardına yeni telefon fabrikaları açılıyor. Daha önce reeder tarafından Samsun'da açılan benzer bir fabrikayı gezmiş ve onunla ilgili düşüncelerimizi size yine özel bir vide ile aktarmıştık. Şimdi de General Mobile tarafından İstanbul'da kurulan cep telefonu fabrikasını ziyaret ettik.

General Mobile telefon fabrikasını gezdik

İstanbul İkitelli'de bulunan fabrika 16 bin 400 metrekarelik bir alana sahip. Fabrikaya devre olarak gelen telefon anakartları üzerlerine parçalar monte edilip, montajı yapıldıktan sonra paketlenip telefon olarak piyasaya sürülüyor. Firmanın en yeni akıllı telefon modeli olan General Mobile GM 4 Pro da bu fabrikada üretiliyor.

Fabrikayı baştan sona kadar gezdik ve bir telefonun anakart olarak girip paketlenmesine kadar olan süreçlerini sizler için kayıt altına aldık. İşte General Mobile telefon fabrikası ve bu fabrika ile ilgili izlenimlerimiz

General Mobile telefon fabrikası hakkında

 • Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük akıllı telefon fabrikası
 • Endüstri 4.0 standartlarına göre kurulmuş dünyadaki en yüksek teknolojilere sahip cep telefonu üretim tesislerinden biri.
 • 10 bin metrekaresi üretim tesisi olmak üzere toplam 16.400 metrekarelik fabrika alanı
 • Toplam yatırım: 100 milyon TL.
 • 600’ü aktif üretimde, 100’ü mühendis olmak üzere toplam 1300 çalışan.
 • Yıllık kapasite: 2,5 milyon adet
 • Dakikada 5 cihaz üretimi.
 • İhracat yapılan ülke sayısı: 33
 • Eylül 2018 itibariyle toplam 1 milyon akıllı telefon üretimi
 • 32’si dizgi makinesi olmak üzere toplam 94 adetlik makine parkı
 • Saatte 1 milyon elektronik bileşen dizim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük elektronik dizim kapasitesine sahip fabrikalarından biri.
Yorumlar
Yasin Pirbudak
Haberi gördüğümü cok sevindim açıkçası urun gami daha genis ve daha cok ulkeye ihracat olur
Cevapla
Oğuz
Fabrika Başakşehirde mi İkitellide mi? :)
Cevapla
Bilge
Rakamlar mükemmel, umarım başarılarının devamı gelir.
Cevapla
Gizli
Adamlar bir hata yapıp telefonu gönderse telefon gidecek. Neyse
Cevapla
Özgür Çetin
Aslında General Mobile'ın bu fabrikada şu an ürettiği GM 9 Pro modeli orta seviye. Ancak firmanın ürettiği en güçlü cihaz. Muhtemelen bir iki nesil sonraki telefonlar amiral gemisi ayarında olacak. Ama onun için epey çalışmak ve farklı disiplinlerde üretim yapmak gerekiyor. Biraz uzun bir iş.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.