Mobil

Google, popüler uygulamayı resmen satın aldı!

Popüler navigasyon uygulaması Waze artık Google'ın.


Apple ve Facebook’un satın alacağı yönünde ciddi iddialar ortaya atılan popüler navigasyon uygulaması Waze, Google tarafından satın alındı. Resmi blog sayfası üzerinden bir açıklamada bulunan arama motoru devi, Waze’in sahip olduğu özelliklerin artık Google Maps’te de kullılacağını duyurdu. Satın alma işleminde ödenen paraya dair bir açıklama yapılmazken, ücretin 1 milyar dolar seviyesinde olduğu iddia ediliyor.
1371012997_google-buys-waze.jpg

Dünya genelinde 60 milyon kullanıcıya sahip olan popüler uygulama, diğer navigasyon uygulamalarından farklı olarak trafik akışını canlı olarak aktarıyor. Sürücüler trafikte olup biten her türlü gelişmeyi anında sisteme kaydederken, bu sayede gelişmeler de anlık takip edilebiliyor. Güzergah belirlemede başarılı işler çıkartan uygulama sürekli kullanılan rotaları otomatik olarak kaydeder ve gerektiğinde farklı çözümler de sunabiliyor.Google Maps’e birçok yenilik katması beklenen uygulama geliştirme çalışmalarına İsrail’den devam edecek.

Yorumlar
Muhammet
neeee israil mi!!!!!!!!!!!
Cevapla
Misafir
Biz dışa bağımlı olduğumuz müddetçe, eninde sonunda paralarımız israil akacak
Cevapla
Misafir
israil mi?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.