Mobil

Huawei EMUI 10 hakkında yeni açıklamalarda bulundu

Huawei popüler arayüzü EMUI 10 hakkında bazı yeni açıklamalarda bulundu. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Huawei EMUI 10 hakkında yeni açıklamalarda bulundu

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden biri olan Huawei geçtiğimiz yılın son çeyreğinde EMUI 10 dağıtımına başlamıştı. Android 10 destekli çalışma prensibi, Turbo GPU özelliği ve gelişmiş performans ayarlarıyla gelen EMUI 10 kullanıcılardan olumlu yorumlar almıştı.

Çinli üretici yaklaşık olarak 2 ay önce yaptığı açıklamada EMUI 10’un 50 milyondan fazla cihaza ulaştığını belirtmişti. Huawei EMUI 10 için ayrım yapmaksızın giriş segmentinden, amiral gemisi modellerine kadar geniş bir yelpazede dağıtım gerçekleştirdi. Özellikle son iki ayda güncellemelerine hız veren Huawei, EMUI 10’un kullanıcı sayısını da ikiye katladı.

Huawei EMUI 10 hakkında yeni açıklamalarda bulundu

Geçtiğimiz gün yeni arayüz sistemi üzerine bazı açıklamalarda bulunan Çinli şirket kısa sürede milyonlarca cihaz için güncelleme yayınladıklarını belirtti.

Huawei’nin açıklamalarına göre an itibariyle 100 milyonun üzerindeki telefonda Android 10 destekli EMUI 10 arayüzü kullanılıyor.

Önümüzdeki günlerde tanıtılacak ve satışa sunulacak olan yeni modellerle bu sayı daha da artacaktır. Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Huawei yeni arayüzü ile birlikte HMS yani Huawei Mobil Servisler’i de daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyor.

Eğer Çinli üreticinin planları yolunda giderse önümüzdeki dönemde Google servis ve uygulamalarına olan ihtiyaç daha da azalmış olacak.

Yorumlar
Harun
Y aacaba P 20 lıte a gelirmi?
Cevapla
Eren
Hı suit üzerinden güncelleme yapan arkadaşlar emui 9.1 e geri dönebilir. Yine hı suit e pc üzerinden bağlantı kurun güncelleme kısmından yapabilirsiniz
Cevapla
Umut
Kesinlikle berbat bir arayüz oldu camera portre modu yüzümün yarısını keserek çekiyor. Donma kasma yoktu şuan telefon donuyor klavyeyi en büyük ayarda kullanıyorum şuan da en büyük ayarda küçük klavye tebrikler bok ettiniz
Cevapla
Remzi
Evet çok güzel bir güncelleme telefonumun parmak izi okuyucusu bi çalışıyor bi çalışmıyor
Cevapla
Hüseyin
Senin telin marka ne ayni şey bende de oluyor
Veysel Efe
Yaaa lütfen y9 prime 2019 uda alın
Cevapla
Şeyma ç
Y9 prime için emui 10 çoktan geldi. Belki bir aydır kullanıyorum. Normal güncellemelerde görünmüyorsa hicare yani destekten güncelleyebilirsiniz ben öyle yaptım
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.