iOS 17 akıllı ekran özelliği ile gelecek!

iPhone'unuz kilitliyken yakında küçük birkaç şeyden daha fazlasını görüntüleyebilir.

iOS 17 akıllı ekran özelliği ile gelecek!

Bloomberg kaynakları, Apple'ın iOS 17 güncellemesinin, bir iPhone'u yan yatırıldığında etkili bir şekilde akıllı ekrana dönüştüren bir kilit ekranı sunacağını iddia ediyor. Takvim öğelerini, bildirimleri ve diğer ayrıntıları, bir Amazon Echo Show veya Google Nest Hub'da gördüklerinizi anımsatan yüksek kontrastlı bir düzende göreceğiniz bildiriliyor. Yeni kilit ekranının, Google'ın 2019'da Android 10'a getirdiğinden daha gelişmiş olduğu ve bir Amazon Fire tablet özelliğiyle karşılaştırılabilir olduğu söyleniyor.

Şirketin iOS 17'yi 5 Haziran'daki Dünya Çapında Geliştirici Konferansı'nda (WWDC) tanıtması ve bitmiş sürümü eylülden önce yayınlamaması bekleniyor. İPadOS, kilit ekranı özelleştirme gibi özelliklerde iOS'un gerisinde kalmasına rağmen, iPad'in benzer işlevselliğe sahip olup olmayacağından söz edilmiyor.

iOS 17 akıllı ekran özelliği ile gelecek!

Bu, Apple'ın tek akıllı ekran girişimi olmayabilir. Teknoloji devinin, monte edilebilir bir ekran içerebilecek birden fazla akıllı ev cihazı geliştirdiği de söyleniyor. iOS 17 yükseltmesinin, widget'lara odaklanan büyük bir watchOS yeniden tasarımı da dahil olmak üzere, anlık bilgileri ortaya çıkarmaya yönelik daha geniş bir çabanın parçası olduğuna inanılıyor.

iOS 17'nin, en azından bazı ülkelerde uygulama yükleme gibi bir çok önemli değişiklik içereceği söyleniyor. Ayrıca, SharePlay video işbirliğinde iyileştirmeler görebilirsiniz ve AirPlay içeriğini otel TV'lerinde ve sahibi olmadığınız diğer cihazlarda kullanmak da daha kolay olabilir. Bir yaşam günlüğü uygulaması da Sağlık ve Cüzdan uygulamalarının güncellenmiş sürümlerine katılabilir.