Mobil

iOS’de büyük açık! Android kullanıcıları iyi ki iPhone almadık diyecek!

Geçtiğimiz gün Çin kaynaklı bir mecrada ilginç iddialar ortaya atıldı. Söylentilere göre son iOS sürümünde büyük bir açık söz konusu. İşte detaylar.

iOS’de büyük açık! Android kullanıcıları iyi ki iPhone almadık diyecek!

Mobil pazara baktığımızda hakim olan 2 işletim sisteminin olduğunu görüyoruz. iOS ve Android. Bilindiği üzere Apple kendi mobil cihazlarında iOS işletim sistemini kullanıyor. Pazarda boy gösteren Apple dışındaki üreticiler ise Google imzası taşıyan Android’i kullanıyorlar.

Genel olarak iOS kullananların en çok övündükleri nokta gizlilik ve güvenlik diyebiliriz. iOS kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu Android’i güvenli bulmadığını belirtiyor. Peki durum gerçekten böyle mi?

iOS’de büyük açık! Android kullanıcıları iyi ki iPhone almadık diyecek!

Geçtiğimiz gün Çin kaynaklı bir teknoloji mecrası iOS’de büyük bir açık bulunduğunu iddia etti. Mecra iOS’te bulunan bu açık yüzünden kullanıcı şifrelerinin tehlikede olabileceğini de iddia etti.

Elbette ortada şimdilik kesin bir durum söz konusu değil. Yani herhangi bir kullanıcılarının şifreleri sızdırılıp da internet üzerinde satışa çıkmadı. Dolayısıyla söz konusu Çin olduğunda bu iddianın yersiz olma ihtimali de mevcut.

Peki bu konuda sizin görüşünüz ne? Gerçekten de iOS Android’ten çok daha güvenli bir işletim sistemi mi? Yoksa bu tamamen Apple’ın reklam politikası mı? Malum Cupertino merkezli şirket reklam söz konusu olduğunda rakiplerine karşı acımasız olabiliyor. Kendisini yüceltmek için tek güvenli olan mobil işletim sistemi iOS'miş gibi gösterebiliyor.

Yorumlarınız bizler ve diğer kullanıcılarımız için değerli. Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Adınız
iOS güvenlik konusunda iddialı olabilir. Ancak çok basit bir güvenlik sorunu var ve bunu hiçbir zaman çözemedi. Bu sorun, bilgilerin üçüncü taraflara sızması değil, silinerek ortadan kaybolması şeklinde oluyor. Gerek telefon değiştirirken ya da yenilerken, gerekse sıfırlayıp buluttan yedeklemesini indirirken ortaya çıkan eşitleme sorunları sebebiyle veri kayıpları oluyor. Bu bir gerçek ve hemen hemen herkes yaşamıştır. Böyle bir durumda, iOS'un gerçekten güvenli olduğu söylenebilir mi? Tamam verimiz düşmanın eline geçmiyor ama bizim de elimizden kayboluyor.
Cevapla
qwe
keşke iphone alabilsek
Cevapla
Mmet
Kesin bir durum söz konusu değilmiş yok söylentilere göre şöyleymiş böyleymiş söylentilere göre çok güzel haber olmuş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.