iPhone 11 Pro Ukraynalı bir askeri kurşundan korudu!

iPhone 11 Pro Rusya-Ukrayna savaşında dayanıklılığını gösterdi. Bir askere atılan kurşun iPhone cihaza isabet etti. İşte detaylar.

iPhone 11 Pro Ukraynalı bir askeri kurşundan korudu!

Rusya-Ukrayna çatışması uzun süredir devam eden ve sosyal medyada da gündem olan konulardan biri. Savaşta kullanılan araçlar ise son teknoloji ve hassas silahlar, ancak şimdi ilginç bir cihaz daha savaşta kendine yer edindi.

Savaş dronları da dahil olmak üzere insansız hava araçları Rusya Ukrayna savaşında karşımıza çıkmıştı. Ancak Apple iPhone, savaş sırasında yeniden gündeme geldi. Ukraynalı bir asker, iPhone 11 Pro'nun kendisini kurşundan korumasının ardından ölümden kurtuldu.

iPhone 11 Pro Ukraynalı bir askeri kurşundan korudu!

iPhone 11 Pro Ukraynalı bir askeri kurşundan korudu! - Resim : 1

Bir Reddit videosu, olayı, iPhone'un piyasadaki en dayanıklı telefonlar arasında olduğu argümanını ortaya çıkardı. Mermi, plaka taşıyıcısında iPhone bulunan askere ateşlendi. Kurşun telefona isabet etti ve ötesine geçmedi ve askere zarar vermedi. Bununla birlikte, plaka taşıyıcının silah atışlarına karşı bir dereceye kadar koruma sağladığını belirtelim.

İPhone 11 Pro, plakanın önündeydi, bu yüzden kurşun ona isabet etti. Mermi telefonun ötesine geçmediği için akıllı telefonun dayanıklılığı da ortaya çıktı. Çeşitli özellikler, 2019'dan iPhone 11 Pro'nun dayanıklı olmasını sağlıyor. Cihaz, Corning cama ve paslanmaz çelik yapısal banta sahip. 

Rusya-Ukrayna savaşı, Rusya'ya yapılan teknolojik satışlarda büyük aksamalara neden oldu. Birkaç işletme Rusya'daki operasyonlarını kapattı ve beş aydır devam eden çatışmada binlerce kayıp var. Bir Rus askerinin, dayanıklı yapısı nedeniyle zırh plakasını MacBook ile değiştirmesiyle ilgili başka bir hikaye daha mevcut.