iPhone 14 lansmanı ne zaman? İşte yanıtı

Akıllı telefon dünyasının merakla beklediği tarih belli olmuş olabilir. İşte son sızıntılara göre iPhone 14’ün tanıtım tarihi.

iPhone 14 lansmanı ne zaman? İşte yanıtı

Akıllı telefon tutkunlarının büyük bir merakla beklediği Apple’ın Eylül lansmanına artık oldukça kısa bir süre kaldı. Amerikalı teknoloji devinin yeni akıllı telefon modellerini Eylül ayında piyasaya süreceğini hemen herkes biliyor. Bununla birlikte bilinmeyen şey ise, bu tanıtımın Eylül’ün hangi günü yapılacağı.

Apple şu ana kadar bu konuda ser verip sır vermezken, Amerikalı teknoloji devine yakınlığıyla bilinen duyum hesabı @ihactu şirketin tanıtım için 13 Eylül’ü seçtiğini iddia etti. Yine aynı hesaptan paylaşılan iddialara göre satışlar ise ay sonunda başlamış olacak.

iPhone 14 lansmanı ne zaman? İşte yanıtı

Aslında mevcut koşullar düşünüldüğünde söz konusu tarihler son derece mantıklı görünüyor. Özellikle Apple’ın en büyük üretim üslerinden biri olan Çin’de sık sık karantina uygulamasına başvurulması, ilerleyen zamanlarda bu bölgedeki üretim faaliyetlerinin kısa zamanlı da olsa sekteye uğrayabileceğini gösteriyor. İşte bu nedenle Apple’ın bir an önce tanıtımı gerçekleştirmesi ve yeni modellerini hızlıca satışa sunmaya başlaması gerekiyor.

Bilindiği üzere Apple bu sene yine 4 farklı model tanıtacak ancak bir farkla. Geçtiğimiz senelerde gördüğümüz 5,4 inçlik iPhone Mini modelleri artık tanıtılmayacak. Bu modelin satış performansından son derece rahatsız olan Apple, Mini modelini Max veya dillendirilen diğer ismiyle Plus modeliyle değiştirecek.

Apple bu yeni stratejisi sayesinde kullanıcılarının karşısına 2 adet standart iPhone modeli ve 2 adet de Pro modeliyle çıkış yapacakken, bu seneden itibaren Pro modelleriyle Standart modeller arasında bariz farkların olması bekleniyor.