Mobil

iPhone 14 depolama alanına inanamayacaksınız!

Bilindiği üzere iPhone’larda microSD kartlar yer almıyor. Dolayısı ile iPhone modelleri yeterli depolama kapasitesine sahip olmalılar. iPhone 14 için belirlenen kapasiteye şapka çıkarılır!

iPhone 14 depolama alanına inanamayacaksınız!

iPhone'larda microSD kartlar yok. Bu yüzden cihazlar iyi bir depolama kapasitesine sahip olmalılar. Aksi takdirde, alan zamanla tükenmeye başlar. Şimdi Apple, bu yıl iPhone'un maksimum kapasitesini iki katına çıkardı ve 1 TB'a ulaştı ve aynı şeyi gelecek yıl da yapabilir. 2022'de iPhone'ların depolama kapasitesinde çığır açacağı yönünde.

Apple'ın iPhone 14 için uygun maliyetli QLC (dört seviyeli hücre) NAND flash çözümleri geliştirmek için NAND bellek üreticileriyle çalıştığını ortaya çıkardı.

İşte iPhone 14 Depolama Alanı!

iPhone 14 QLC NAND bellek ile geleceği tahmin ediliyor. QLC'nin TLC'ye göre avantajı, hücre başına dört bit ile bellek yoğunluğunu yüzde 33 oranında artırmasıdır. Başka bir deyişle, daha fazla yer kaplamak zorunda kalmadan daha fazla veri kaydetmek mümkün. Başka bir avantajı daha fiyat olacak. Bu modüller daha uygun fiyatlı gelebilir.

iPhone 14 modeli 2TB depolama ile gelecek. Ancak 1 TB çoğu insan için yeterli olabilir ve 2TB çok yüksek fiyatlı olabilir bu da tercih noktasında problem oluşturabilir. Sadece, akıllı telefondaki tüm içeriğe sahip olmamızı gerektiren birçok bulut hizmetine sahip olduğumuzu da hatırlatmakta fayda var.

Ancak, yeni iPhone 14'e bunula birlikte daha fazla yenilik geliyor. Bu cihazın gelecek yıl monobrow'dan vazgeçeceğini ortaya koyuyor. Ancak, bu sadece Pro modellerinde geçerli olacak. Buna bir titanyum konstrüksiyon eklenebilir. Ancak Max modelinin dairesel düğmelerle gelebileceği biliniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.