iPhone 14 Pro modellerindeki performans artış değerleri netleşmeye başladı

Akıllı telefon meraklılarının büyük bir heyecanla bekledikleri iPhone 14 serisi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

iPhone 14 Pro modellerindeki performans artış değerleri netleşmeye başladı

Teknoloji dünyasının gözü kulağı Apple’dan gelecek lansman haberinde. Henüz Eylül ayında düzenleyeceği tanıtım organizasyonu için resmi bir açıklama yapmayan Amerikalı teknoloji devinin, önümüzdeki haftalarda bu konuya ilişkin ilk ve tek açıklamasını yapması bekleniyor. Öte yandan her ne kadar Apple suskunluğunu korusa da, duyum hesapları boş durmuyor ve her gün iPhone 14 serisi hakkında yeni bilgiler servis etmeye devam ediyor.

Artık neredeyse kesinleştiği üzere, iPhone 14 Pro modelleriyle Standart iPhone 14 modelleri arasında donanım, kamera ve ekran kategorilerinde farklılıklar olacağını biliyoruz. Her ne kadar iPhone 13 serisine kadar ufak farklılıkları görüyor olsak da, artık 14 serisiyle birlikte bu farklar adeta her serinin farklı telefon modelleri olarak ikiye ayrılmasını sağlayacak kadar derin.

iPhone 14 Pro modellerindeki performans artış değerleri netleşmeye başladı

Gelen son haberler ise, Apple A16 Bionic işlemciyle güçlendirilecek olan ve LPDDR5 RAM’e terfi ettirileceği iddia edilen iPhone 14 Pro modellerinin CPU performansının %15, GPU performansının ise %30 oranında artacağı yönünde. Tabi benzer bir durumun standart iPhone 14 modelleri için de gerçekleşeceğini söylemek son derece güç. Çünkü iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerini içeren standart iPhone 14 modellerinde Apple 15 Bionic işlemci ve eski teknoloji LPDDR4X RAM’ler kullanılacak. Bakalım Eylül ayında gerçekleşecek olan lansmanda bizleri daha ne gibi sürprizler karşılayacak?