Mobil

iPhone için böbreğini satan gencin sonu hazin oldu

Geçtiğimiz yıllarda şakalara da konu olan ancak gerçekten yaşanan bir olayda iPhone satın almak için böbreğini satan gencin sonu hazin oldu.


Zaman zaman espri konusu olan ve 'iPhone satın almak için böbreğini sattı' cümlesinin çıkış noktası olan Çinli Xiao Wang, 2011 yılında iPhone 4 satın almak için böbreğinin birini satacağını açıklamıştı. Resmi olmayan bir işlem olan bu satış için yasadışı yollara başvuran ve merdiven altı olarak tabir edilebilecek bir ortamda böbreğinin birini satan Wang'ın başı sağlık sorunları ile derde girdi.

iPhone için böbreğini satan gencin sonu hazin oldu

Operasyon sırasında diğer böbreği de (insanlarla iki böbrek bulunur) enfeksiyon kapan Wang'ın sağlam böbreği de zarar gördü. O dönem 17 şu an ise 24 yaşında olan Wang, artık hayatına diyaliz makinesine bağlı olarak sürdürmek zorunda kalacak. Bundan sonra düzenli olarak diyalij makinesine bağlı olarak yaşamak zorunda olan Wang'in durumu bir telefon için sağlığımızdan olmamamız gerektiğinin önemli bir kanıtı.

Yorumlar
MUSTAFA
AKIL YAPAR BEDER ÇEKER SALAKLIKTA SON NOKTA
Cevapla
iphone10
Ne salaklar var şu dünyada ,bekle ben çıkayım piyasaya beni al
Cevapla
İlginç şeyler bunlar
(insanlarla iki böbrek bulunur) artık hayatına diyaliz makinesine bağlı olarak sürdürmek zorunda kalacak diyalij
Cevapla
Yorumcu
Kaça sattıgını öhrrndinmi admin 😁👍
Cevapla
Hüseyin
O kadar telefon hastası mı ki böbreğinin birini satacak kadar.Ama şimdi bak diyaliz e bağlanıp ömür boyu böyle yaşayacak.Bir telefona değerini Allah'ım kolaylık ve sağlık versin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.