Katlanabilir akıllı telefon satışları Samsung’u heyecanlandırdı!

Katlanabilir akıllı telefon dünyasının tartışmasız lider ismi Samsung, günden güne artan cihaz satışları nedeniyle oldukça heyecanlandı. Şirkete göre bu yeni bir dönemin habercisi olabilir.

Katlanabilir akıllı telefon satışları Samsung’u heyecanlandırdı!

Katlanabilir akıllı telefon denildiği zaman hala akla gelen ilk isim Samsung. Şu ana kadar piyasaya sürülen modellere baktığımız zaman, açıkçası Güney Koreli teknoloji şirketinin eline su dökebilecek bir model de görülmüyor. Ara ara Motorola Razr modelleri adından bahsettirmeyi başarsa da, günün sonunda akıllarda kalan isim yine ya Galaxy Z Flip ya da Galaxy Z Fold modelleri oluyor.

Ancak bu serilerin başarısı artık sadece katlanabilir akıllı telefonlar içerisinde geçerli değil. Akıllı telefon satışlarına baktığımız zaman, özellikle Galaxy Z Flip 3 modelinin, neredeyse Samsung’un geleneksel amiral gemisi modelleri kadar çok sattığı anlaşılıyor. Bunun manası ise, insanlar benzer fiyatlarda olduğu sürece alışılmış tasarıma sahip akıllı telefonlardansa katlanabilir akıllı telefon modellerini tercih ediyor.

Katlanabilir akıllı telefon satışları Samsung’u heyecanlandırdı!

Bu durumun farkında olan Samsung ise, gelecek yıllarda ibrenin katlanabilir akıllı telefonlardan tarafa döneceğini ve artık akıllı telefon denildiğinde akla gelecek ilk ismin bu cihazlar olacağını düşünüyor.

Aslına bakarsanız özellikle Galaxy Z Flip 3 modeli için bu durum şimdiden oldukça mümkün görünüyor. Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre, son bir yıl içerisindeki Samsung marka katlanabilir akıllı telefon satışlarının %70’ini Galaxy Z Flip 3 oluşturdu. Geri kalan %30’luk kısımda ise tabi ki Galaxy Z Fold 3 imzası var. Flip modelinin Fold modelinden daha fazla satmasının en önemli nedeni ise tahmin edebileceğiniz üzere fiyat avantajı.

Bakalım büyük beklentilerle satışa sunulacak olan serinin dördüncü modelleri nasıl bir performans sergileyecekler?