Mobil

LG 16 kameralı telefon geliştirebilir

Güney Koreli teknoloji devi LG, üzerinde 16 kamera bulunan görüntüleme teknolojisinin patentini aldı.

LG 16 kameralı telefon geliştirebilir

Telefonlarda kamera sayısı giderek artarken üreticiler de sürekli yenilik peşinde koşuyor. Bunlardan biri olan LG, şimdi de 16 kameraya sahip bir kamera modülünün patentini aldı.

LG 16 kameraları telefon patenti aldı

ABD'de alınan patente göre LG'nin bu yeni teknolojisi birden fazla kamerayı kullanıp çok daha iyi fotoğraf çekmeye olanak sağlıyor. Ayrıca bu kameralar 3 boyutlu görüntü oluşturma konusunda da yardımcı olacak.

Patenteki çizimlere göre kameralar arka yüzde yer alacak ve 4'erli şekilde dizilmiş olarak bulunacak. Elbette bu telefonun ön kamerasının da bulunacağını belirtelim. Bu 16 kameranın ne kadar işe yarayacağı ayrı bir konu. Öte yandan bu patentin alınmış olması 16 kameralı telefon üretileceği anlamına gelmiyor. 

Günümüzde üreticiler en çok 4 modüllü kameraya sahip telefonlar üretiyor. Yakın bir zamanda duyurulması beklenen Nokia 9'un 5 kameraya sahip olacağı da iddialar arasında yer alıyor. 

Ancak LG'nin kamera sayısını artırmak yerine telefonlarını biraz daha iyi hale getirmeye çalışması daha mantıklı bir hareket olacak gibi görünüyor. Zira özellikle güncelleme konusunda eskisi gibi hızlı olmayan marka, kullanıcılarından ciddi şikayetler alıyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bir telefonda 16 kameraya gerek var mı? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
sefser
Lg gelsin bizim bahcedeki kum kasasinda kale yapsin. telefon yapmayi ne yazikki beceremiyor.
Cevapla
brş
ne işe yarıyacak??
Cevapla
Ömer
LG g6 ghost screen başladı artık alınmaz lg
Cevapla
Erhan
LG Çok kameralı düzene ait bir kamuoyu yoklaması yapma amaçlı patent alarak bilinçli olarak gündem oluşturmuş olabilir. Öte yandan bizim basit tahminlerimizin ötesinde, ileri boyut bir görüntü için bu patenti almış da olabilir. Mesela ultra gerçekçi, boyut farklarını yansıtacak şekilde ya da ekrana farklı açılardan baktığımızda öndeki nesnenin arkasındaki nesneleri de göreceğimiz şekilde ileri boyut bir görüntü akımı da başlatabilir.
Cevapla
yakup
16 kameralı olmasının amacı ne acaba hangi düşünceyle yaptılar bence apartılı yapmışlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.