Mobil

Moto X'in kamerası neler sunacak? İşte detaylar

Moto X'in kamerası oldukça iddialı geliyor.

Moto X'in kamerası neler sunacak? İşte detaylar

Yarın New York’ta düzenlenecek etkinlikle bereber Moto X’in lansmanı gerçekleşecek ve mobil dünyasında büyük merak uyandıran telefon tüm detaylarıyla gün yüzüne çıkacak. Özellikle son dönemde telefona dair o kadar çok iddia ve sızıntı gündeme geldi ki, kullanıcılar tarafından ise yüksek bir beklenti oluşturuldu.

Kimilerine göre bu yüksek beklenti hayal kırıklığı yaratmış olabilir, ancak telefon cephesinden detaylar geldikçe Moto X’in fark oluşturan özellikleri ortaya çıkmaya başlıyor. Bunlardan biri de telefonda yer alan ve Clear Piksel teknolojisine sahip 10MP çözünürlüklü kamera olacak.

1375255833_moto-x-schmidt.jpg

Motorola daha önce yayınladığı bazı bulanık görsellerde telefonun hızlı nesneleri de çok rahatlıkla çekebileceğinin ipuçlarını sunmuştu. Oysa kameranın yetenekleri sadece bununla sınırlı değil.

Moto X’te yer alan kamera sensöründe piksel boyutunun 1.4 mikron olduğu ve söz konusu rakamın Galaxy S4’teki (1.1 mikron) piksel boyutundan daha ileride olduğu ifade ediliyor. Bunun yanı sıra telefon tek piksel üzerinde 4 adet pikseli birleştirerek hem yakınlaştırma esnasında çekim kalitesini koruyacak hem de karanlık ortamlarda daha net çekimler sağlayacak.

Bunların yanı sıra Moto X’te yer alan kameranın Full HD formatında 60fps video kaydı sağlayacağını belirtelim. Son olarak telefonda yer alan üç adet mikrofon sayesinde 3D ses kaydı da sağlanabilecek.   

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.