Mobil

Nexus 7, kaç adet sattı?

Google'ın ilk tableti Nexus 7 için henüz resmi satış rakamları açıklanmadı ancak analist uzmanları bazı değerlendirmelerde bulunmaya devam ediyor.

Nexus 7, kaç adet sattı?

Geçtiğimiz yıl haziran döneminde Android 4.1 Jelly Bean ile tanıtılan ilk cihaz olan Nexus 7 aynı zamanda Google’ın ilk tableti olma özelliğini gösteriyor. HD çözünürlüklü IPS ekran, 4 çekirdekli Tegra 3 işlemci ve 1GB RAM ile 7-inç segmentine iddialı bir giriş yapan Nexus7’nin ulaştığı satış rakamları gerek Google ve gerekse üretici firma Asus tarafından açıklanmış değil.
1361380043_293431-the-nexus-7-box.jpeg

Aralık ayında gelen bazı raporlar tabletin 7 milyon satış gerçekleştirdiğini bildirirken kısa süre önce tablet satışı hakkında değerlendirme yapan Analist Benedict Evans göre satışların 4.5-4.6 milyon civarında satış gerçekleştirdiğini öne sürdü. Elde edilen veriler Asus’un yıl bazında sattığı tabletler üzerinden elde edilmiştir.

Aynı kategoride yer alan iPad Mini’nin kasım ayından bu yana 10 milyon satış elde etmesi ayrıca Amazon’un Kindle Fire tabletinin de Nexus 7’den daha fazla satış elde ettiği belirtiliyor. Son gelen dedikodulara göre Nexus 7 mayıs döneminde daha güçlü bir işlemci ve daha yüksek çözünürlük sunması beklenen bir ekranla kullanıcıların beğenisine tekrar sunulacak.

Yorumlar
Caner Çevikkaya
Hakkını bulamamış bir ürün. Klasmanında 1 numara olduğunu düşünüyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.