Nothing Phone (1) Lite’ın ömrü uzun olmadı

Akıllı telefon dünyasının en sıra dışı tasarımlarından birine sahip olan Nothing Phone (1)’in bütçe dostu modelinden kötü haber geldi.

Nothing Phone (1) Lite’ın ömrü uzun olmadı

OnePlus’ın eski kurucu ortağı Carl Pei tarafından hayata geçirilen Nothing Phone (1) projesi, ilk tanıtıldığı günden bu yana akıllı telefon dünyasının ilgisini çekiyor. Özellikle şeffaf arka yüzeyi ve LED ışık panelleri ile farklı tarzda akıllı telefon arayışı içerisinde olanların büyük ilgisini çeken bu telefon, bir süredir daha uygun fiyatlı bir Lite versiyonu haberleriyle gündeme geliyordu.

Hatta bu haberlerde Nothing Phone (1) Lite’ın özelliklerine bile yer verilmeye başlanmış ve telefonun maliyetini düşürebilmek için şirketin ilk feda edeceği unsurların arka LED ışıklandırma sistemi ve kablosuz şarj donanımı olacağı ifade edilmişti. Ancak bu haberlerle sevinen akıllı telefon kullanıcılarına kötü haber bizzat Carl Pei’den geldi.

Nothing Phone (1) Lite’ın ömrü uzun olmadı

Şirket CEO’su tarafından Twitter hesabından Nothing Phone (1) Lite haberinin alıntılanarak yapılan tek kelimelik “Fake news” açıklaması, son zamanlarda sıkça dillendirilmeye başlanan uygun fiyatlı Nothing Phone (1) haberlerinin de asılsız olduğunu ortaya çıkarttı.

12 Temmuz’da resmi tanıtımı yapılan Nothing Phone (1), gücünü Snapdragon 778G+ 5G yonga setinden alıyordu. 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı, 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı ve 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle satışa sunulan telefonun satış fiyatı ise 745 dolar olarak belirlenmişti.