OnePlus 10T şarj performansı ile dikkat çekiyor

OnePlus 10T yakında piyasaya sürülecek. Ancak cihaz tanıtılmadan önce cihazla ilgili tüm detaylar sızdırıldı. İşte tüm detaylar.

OnePlus 10T şarj performansı ile dikkat çekiyor

OnePlus 10T önümüzdeki hafta piyasaya çıkıyor. Cihaz şimdiden ilgileri üzerine toplamış durumda. OnePlus beklenen cihazın, RAM, depolama ve ekran yenileme hızı dahil olmak üzere tasarımını ve temel özelliklerini zaten açıkladı. Şimdi, tanıtımdan sadece birkaç gün önce, OnePlus 10T'nin pilini ayrıntılı olarak açıklandı.

OnePlus 10T şarj performansı ile dikkat çekiyor

OnePlus, 10T'nin 10 Pro'ya kıyasla 200 mAh daha küçük olan ancak daha hızlı şarjı destekleyen 4.800 mAh pile sahip olacağını duyurdu. Bu da hızlı şarj performansı bekleyen kullanıcıları memnun edecek bir özellik. OnePlus 10 Pro, Kuzey Amerika'da 65W şarjı destekliyor ancak 10T, 150W şarjı destekleyecek, Şirketin iddiasına göre, 4800 mAh hücreyi sadece 19 dakikada %1-100'den %1-100'e çıkarma performansı sunulacak.

Ancak cihazın tüm bölgelerde aynı performansı sunmayacağını belirtmekte fayda var. Henüz hızlı şarj özelliğinin hangi ülkelere sunulacağı ile ilgili bir açıklama yok. OnePlus 10T ile birlikte gelen 160W şarj cihazı, PD şarj protokolünü destekleyerek mobil oyun konsollarınızı, tabletlerinizi ve dizüstü bilgisayarlarınızı hızlı bir şekilde şarj etmenize olanak tanıyacak.

OnePlus ayrıca blog yazısında 10T'deki Akıllı Pil Sağlığı Algoritması ve Pil İyileştirme Teknolojisi hakkında da konuştu. OnePlus 10T, 3 Ağustos'ta tamamen tanıtılacak. Cİhazın Snapdragon 8+ Gen 1, 120Hz ekran ve üçlü arka kamera kurulumu ile gelmesi bekleniyor. Akıllı telefon kutudan çıktığında OxygenOS 13 çalıştıracak ve 16GB LPDDR5 RAM ve 256GB UFS 3.1 depolama alanına sahip olacak.