OnePlus Nord N20 SE’nin özellikleri ve çıkış tarihi netleşti

OnePlus tarafından geliştirilen yeni akıllı telefon modeli Nord N20 SE’nin hem teknik özellikleri hem de çıkış tarihi sızdırıldı.

OnePlus Nord N20 SE’nin özellikleri ve çıkış tarihi netleşti

Çinli teknoloji şirketi OnePlus ilk piyasaya sürüldüğü zamanlarda namını amiral gemisi katili olarak duyurmuştu. Geçtiğimiz yıllarda bu unvanı hak edebilmek için pek çok güçlü ancak uygun fiyatlı akıllı telefon modelini satışa sunan Çinli şirket, şimdilerde toy bir markadan ziyade sektöre yön veren bir isim olma yolunda ilerlediği için, stratejilerini diğer markalara göre değil kendi planlamasına göre şekillendiriyor.

OnePlus Nord N20 SE’nin özellikleri ve çıkış tarihi netleşti

Hatırlanacağı üzere Çinli şirket geçtiğimiz haftalarda yeni amiral gemisi olan OnePlus 10T modelini resmen tanıtmıştı. Rakiplerine göre daha uygun bir fiyat düzeyinden satışa sunulacağı duyurulan OnePlus 10T özellikle sahip olduğu donanımlar ile uzunca bir süre adından bahsettirmeye devam etmişti. Ancak bugün öğrendiğimiz yeni bilgilere göre, OnePlus tüm bu süre boyunca farklı bir akıllı telefonun daha üzerinde çalışmaya devam etmiş.

Öyle ki şirket, sessiz sedasız geliştirdiği yeni modelini yarın AliBaba’daki resmi hesabından satışa sunacağını duyurdu. OnePlus Nord N20 SE isimli bu telefon gücünü MediaTek Helio G35 yonga setinden alacak. İşlemcisini 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanıyla destekleyeceği belirtilen akıllı telefonun arka yüzeyinde 50MP + 2MP’den oluşan ikili bir kamera kurulumu bulunuyor. Selfie severler için düşünülmüş kamera çözünürlüğü ise 8MP.

Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alacağı duyurulan telefon aynı zamanda 33W Supervooc hızlı şarj teknolojisine de sahip. 8 Ağustos’ta satışa sunulacağı açıklanan telefonun satış fiyatı 179 dolardan başlayacak.