Mobil

Oppo Find X3 yepyeni bir özellikle geliyor

Oppo yepyeni görüntüleme özellikleriyle önümüzdeki yıl beklenen Oppo Find X3'ütanıttı.

Oppo Find X3 yepyeni bir özellikle geliyor

Oppo, önümüzdeki yıl çıkacak Oppo Find X3 serisi ile ilk kez görücüye çıkacak olan yeni “Mutlak Renk Yönetim Sistemi” ni duyurdu. "Mutlak", sistemin görüntüleri yakalama, depolama ve tam DCI-P3 gamı ​​kapsamı ve 10 bit renk derinliği ile göstermeye kadar her şeyi kapsadığı anlamına geliyor.

Oppo yeni görüntüleme özellikli Find X3'ü tanıttı

Oppo, yeni görüntü yakalama ve görüntüleme özellikleriyle Find X3'ü tanıttı
Bir görüntünün yolculuğu çekimle başlar. Oppo, çok çerçeveli gürültü azaltma, bozulma düzeltmesi ve “algısal ekstrem mükemmel çözünürlük” gerçekleştirirken görüntünün aslına uygunluğunu koruyacak algoritmaları ve donanımı benimsemiştir.

Oppo Find X3 yepyeni bir özellikle geliyor - Resim : 1

İlginç bir yeni gelişme daha ise, Sony'nin birkaç yıldır üzerinde çalıştığı Dijital Örtüşme (DOL) HDR sensörleri için destek. Tipik HDR'nin aksine, DOL aynı anda birden fazla poz yakalar ve bu da hareketli nesneler için düzeltme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Yakalandıktan sonra görüntüler HEIF formatında saklanır. Bu, JPEG'den farklı olarak (8 bit ile sınırlıdır) 10 bit renk derinliğini destekler ve önyükleme için daha küçük dosyalar üretir. 10 bitlik görüntüler daha yumuşak geçişlere sahiptir ve düzenleme sırasında dayanabilir.

Oppo, yeni görüntü yakalama ve görüntüleme yetenekleriyle Find X3'ü tanıtıyor

Son olarak, Oppo, görüntüleri görüntülemek için, ekranlarının renk doğruluğunu yaklaşık 0,4 JNCD'ye getirmek için bir ekran kalibrasyon prosedürü kullanacaktır. Algoritmalar, görüntünün renk gamının D65 beyaz noktalı DCI-P3 ekranına uyacak şekilde ayarlanmasını sağlar.

Şirket, renk körlüğü olan kişilerin daha iyi görüntülemesi için görüntüleri düzelten testler ve çözümler geliştirmek için Zhejiang Üniversitesi ile ortaklık kurdu. Her kullanıcı, en iyi sonuçlar için ekranını kalibre edebilecektir.

Renk Yönetim Sistemi, önümüzdeki yıl tanıtılacak olan Oppo Find X3 serisi amiral gemilerinde yer alacak. Yeni sistem, etkileyici yeni kamera donanımı ile eşleştirilecek, ancak Oppo bunu şimdilik gizli tutuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.