Pixel 7a bu kez gerçek tasarımıyla görüntülendi

Google tarafından geliştirilen Pixel modellerinin en yenisi olması beklenen Pixel 7a, bu kez gerçek tasarımıyla gün yüzüne çıktı.

Pixel 7a bu kez gerçek tasarımıyla görüntülendi

Akıllı telefon dünyası oldukça zorlu bir sektör. Hatta şartlar o kadar çetin ki Google gibi bir dünya devi bile yıllardır uğraşmasına rağmen ancak belli bir pazar payına ulaşabildi. Birçok denemenin ardından Pixel modelleriyle iyi bir trend yakalayan Google, Pixel 7 serisi ile çitayı bir üst seviyeye taşımıştı. Amerikalı teknoloji devinin amacı ise Pixel 7a ile daha düşük bütçeye sahip akıllı telefon kullanıcılarını kendine çekmek.

Bugüne kadar Pixel 7a’ya ilişkin ortaya pek çok iddia atıldı. Ancak belki de bu telefonu ilk defa bu kadar açık bir şekilde görüyoruz. Sızdırılan bir videodan alındığı düşünülen fotoğrafların kalitesi çok tatmin edici seviyelerde olmasa da yine de Pixel 7a’nın nasıl bir tasarıma sahip olacağını anlamamız için fazlasıyla yeterli oldu.

Pixel 7a bu kez gerçek tasarımıyla görüntülendi - Resim : 1

Pixel 7a bu kez gerçek tasarımıyla görüntülendi

Görsellerden anlaşıldığı üzere, Pixel 7a’nın ekran çerçevesi seleflerine göre bir hayli kalın. Yani dışarıdan bakan birisi sadece telefonun ön yüzeyine dikkat ederek bu cihazın 7 mi yoksa 7a mı olduğunu kolayca anlayabilecek. Öte yandan telefonun arka tasarımının ise beklenilen aksine Pixel 7 modelleriyle gayet benzeştiği görülüyor.

Eğer iddialar doğruysa Google, merakla beklenen ve fiyatı itibariyle serinin diğer modellerine göre daha bütçe dostu bir cihaz olan Pixel 7a’yı Mayıs ayı içerisinde tanıtabilir.