Realme 9i 5G’nin tanıtın tarihi ortaya çıktı

Akıllı telefon dünyasının en önemli bütçe dostu model üreticilerinden biri olan Realme, bu unvana sahip yeni cihazını tanıtacağı tarihi resmen duyurdu.

Realme 9i 5G’nin tanıtın tarihi ortaya çıktı

Teknoloji dünyası pek çok farklı markaya ev sahipliği yapıyor. Bu markalardan bazılarının önceliği güçlü ve performans canavarı isimlerle anılmakken, bazıları ise odak noktasını daha çok bütçe dostu akıllı telefon modellerine çevirebiliyor. İşte her ne kadar Realme için “güçlü cihazı yok, tamamen bütçe dostu telefon üreticisi” demek son derece yanlış olsa da, akıllı telefon meraklıları arasında ne zaman biri uygun fiyatlı telefon arayışına girse, akla gelen ilk isimlerden biri bu marka oluyor.

İşte bu sebeple Realme tarafından duyurusu yapılan her yeni model, kullanıcılarda yeni bir bütçe dostu akıllı telefon heyecanı yaratacaktır, tıpkı bugün yaşandığı gibi. Çinli akıllı telefon üreticisi tarafından paylaşılan bir posterde, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Realme 9i modelinin 5G destekli yeni versiyonunun 18 Ağustos günü resmen tanıtılacağı açıklandı.

Realme 9i 5G’nin tanıtın tarihi ortaya çıktı

Açıkçası bu cihaza ilişkin şu ana kadar edindiğimiz çok net bir bilgimiz yok. Ancak posterden yola çıkarak Realme 9i 5G modelinin arka yüzeyinde 3 kamerasının bulunacağını ve telefonun gücünü MediaTek Dimensity 810 5G yonga setinden alacağını söyleyebiliriz.

Buna ilave olarak, telefonun Realme’nin ünlü lazer ışıklandırma tasarımıyla geleceğini de söyleyelim. Son olarak ortaya atılan iddialara göre cihaz tanıtımdan hemen sonra değil ancak üzerinden birkaç ay geçmesinin ardından satışa sunulacak. Ortalıkta dolaşan bir diğer iddiaya göreyse, Realme 9i 5G’nin satış fiyatı 290 dolar olarak belirlenmiş.