Mobil

Samsung Galaxy S6 ve Sony Xperia Z5: Hız karşılaştırma

Sony Xperia Z5 ve Samsung Galaxy S6 hız testinde karşı karşıya geliyor. İki amiral gemisi telefon arasındaki hız testi sonucunu merak ediyorsanız videoyu izleyin.

Samsung Galaxy S6 ve Sony Xperia Z5: Hız karşılaştırma

Berlin'de düzenlenen IFA 2015 fuarı bir çok teknoloji şirketinin yüksek teknoloji özelliklerine sahip ürünlerine ev sahipliği yaptı. Firmaların duyurduğu bu ürünler arasında en çok ilgiyi akıllı telefon modelleri gördü. Hal böyle olunca fuarda bulunan birçok yabancı site editörleri şirketlerin yeni amiral gemisi Android akıllı telefonlarını bir arada bulmuşken karşılaştırma yapmadan geri durmadı.

Üretici firmaların cihazlarını satabilmek için yüksek donanımlarla bezenen cihazlarıyla tüketicileri yani son kullanıcı olarak bizleri  ikna etmeye çalışıyor. Tabii işin içine pazarlama taktiği olan reklamlarda eklenince kullanıcılar bu algının etkisinde kalarak yüksek fiyatlarda da olsa bu çihazlara yöneliyorlar. Bu etkileyici pazarlama yöntemi sayesinde üreticiler kasalarını doldururken biz tüketicilere de, yüksek ücretler ödediğimiz halde cihazını satın aldığımız firmayı içgüdüsel olarak savunma moduna sokuyorlar. Peki bu durumda cihaza verdiğimiz ücretin haricinde bizim kazanımımız ne oluyor? Onun takdirini sizlere bırakıyoruz.

1441488376_img20150906002436.jpg

Neyse gelelim haberimize konu olan meseleye: Android işletim sistemini kullanan Sony'nin yepyeni amiral gemisi modeli Xperia Z5 ve Samsung'un amiral gemisi modeli Galaxy S6 hız testinde bir araya getirilmiş. Aşağıdaki videoda Sony Xperia Z5 ve Samsung Galaxy S6'in arasındaki uygulama başlatma hız testine bir göz atın.

Cevabınızı hemen alalım: Hangi telefon daha hızlı?

https://www.youtube.com/watch?v=N4Cyu1eurYQ

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.