Mobil

Sony bileti kesti! PS4 sahiplerine kötü haber

Sony PS Plus Türkiye fiyatlarını arttırmaya hazırlanıyor. Görünen o ki bu defa Sony Türkiye geri adım atmayacak.

Sony bileti kesti! PS4 sahiplerine kötü haber

Son dönemde zamların ardı ardına geldiğini söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Özellikle teknoloji ile ilişkili sektörlerde adeta zam yağmuru yaşandı. Elbette bunda kovid-19 salgınının yadsınamaz bir rolü bulunuyor. Buna bağlı olarak dünyadaki ekonomik dengelerin bozulması, genel bir fiyat artışına zemin hazırladı.

Elbette şunu da es geçmemek gerekiyor. Ülkemizdeki fiyatlar Avrupa’daki fiyatlara nazaran biraz daha fazla arttı. Özellikle pek çok iş kolundaki vatandaşların gelir dengesi bozulduğu için bu zamlar biraz daha fazla can sıktı.

PS Plus fiyatları artıyor! Bu sefer dönüş yok!

Sony’den yapılan açıklamada PS Plus fiyat değişikliğine devam edileceğini belirtti. 29 Ekim 2020’den itibaren piyasa koşullarından dolayı Türkiye için PS Plus fiyatları artacak denildi.

Yeni fiyatlarla birlikte ülkemizdeki yıllık abonelik ücreti 180 TL’den 240 TL’ye yükseldi. Aylık abonelik fiyatı 24 TL’den 40 TL’ye çıkarken, 3 aylık abonelik fiyatı ise 100 TL’ye yükseldi.

Açıkçası son dönemde PS Plus fiyatlarının artmadığı bir gerçek. Dolayısıyla bu fiyat artışlarını normal karşılayabiliriz. Oyun ücretinin bile 400 TL’yi aştığı bir zamanda yıllık abonelik için 240 TL vermek çok da absürt görünmüyor.

Bakalım Sony’nin ardından Xbox cephesinde de bir fiyat artışı olacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
metin
buraya yorum yapan arkadaşlar öfkeli sony kullanıcıları adamlar paraya doymuyo tok satıcı xbox umrunda diğil ben ps4 kullanıcısıyım ama xbox kolu bile itici
Cevapla
Dhhc
Sonuç resmen micrasoft lehine gelisiyor
Cevapla
Mustafa
Sony bu kafayla burnunun dikine çakılır xbox bu kadar geniş bir yelpaze sunarken hiç şansı yok hem oyun fiyatlarından hemde ps plus üyeliği gibi ücretler tam bir saçmalık insanlar artık konsolların kendilerine ne gibi artıları var ona bakıyor bence bu yarışın galibi şimdiden belli
Cevapla
XBOX
Hayır trde değil asya hariç çoğu yerde xbox önde götürecek
Neco
Evet ama sadece trde :)
💠Gakk@💠
Soni benim nazarımda her zaman iksbokstan üstündür
Cevapla
Muhammed Altan
Yabancı kelimeleri yazışın da fikrin gibi harika
X Artık Biliniyor
Xbox ağlıyor.
TDK
Bilerek yanlış yazdığında. komik olmuyo ayrıca ironi klavyede bu şekilde olmaz.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.