Mobil

WhatsApp kullananlara kötü haber! Yeni bir sınırlama daha geldi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılar tarafından iletilen mesajlara sınırlama getirildi. Artık bir mesajı 5 kez iletebileceksiniz.

WhatsApp kullananlara kötü haber! Yeni bir sınırlama daha geldi

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni bir özelliği açıklandı. Tüm dünyada kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, mesaj iletme özelliğini sınırlandırdı. Sahte haberlere karşı verilen mücadelenin bir parçası olarak böyle bir karar verdiğini belirten WhatsApp yönetimi, "Bu mesajı 10 kişiye ilet, yoksa kötü bir şey olur" gibisinden sahte mesajların yayılmasının önüne geçmeye çalışıyor.

WhatsApp mesajlara sınır mı getiriyor?

WhatsApp önceden 20 kere iletilebilen bir mesajın artık en fazla 5 defa iletilebileceğini belirtti. Bu seviyeye ulaşılırsa, mesaj çift okla gösterilecek ve mesajı alan kişiler mesajı yalnızca bir kez iletebilecek.

Bunun yanı sıra sık gönderilen mesajlar için, WhatsApp başka bir işlev daha tanıttı. Bu tip bir mesajın yanında, internete söz konusu bilginin doğruluğunu kontrol edebileceğiniz bir büyüteç simgesi beliriyor.

WhatsApp kısa süre önce çoklu cihaz desteğini duyurmuştu. Flash Call adındaki bu özellik WhatsApp’a geçişi kolaylaştıracak. Ani aramayla, WhatsApp size mesaj atmak yerine hızlıca çağrı bırakacak. Sistem arama kayıtlarınızı incelediğinde telefonunuzda Whatsapp’tan gelen aramayı görürse doğrulama gerçekleşecek. 

WhatsApp son günlerde aldığı kararlarla kullanıcılarını meşgul etmeye devam ediyor. Gerek olumlu gerek olumsuz bu kararlarına kullanıcıların nasıl tepkiler vereceğini zamanla göreceğiz. WhatsApp'ı yakinen takip ediyoruz.

Yorumlar
Gürsel
Bu watsap illa kendini sildirecek onu istiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.