Mobil

Xiaomi 13’e dair son önemli iddia bizzat şirketin CEO’sundan geldi

Akıllı telefon meraklılarının büyük bir heyecanla bekledikleri Xiaomi 13 serisine ilişkin son önemli bilgiler, bizzat şirket CEO’su Lei Jun’dan geldi.

Xiaomi 13’e dair son önemli iddia bizzat şirketin CEO’sundan geldi

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz hafta 13 serisini resmen tanıtmayı planlıyordu. Ancak eski Çin liderinin ölümü üzerine ülkedeki tüm etkinlikler gibi Xiaomi 13 tanıtımı da ertelendi. Eğer iddialar doğru çıksaydı, Xiaomi’nin bu etkinliği dün yeniden organize etmesi gerekiyordu ancak bu konuda herhangi bir gelişmenin yaşanmaması, söz konusu iddiaların da gerçek olmadığını göstermiş oldu.

Öte yandan Xiaomi 13 serisinin performansına dair bir açıklama yapan Xiaomi CEO’su Lei Jun, yeni akıllı telefonun oyuncular için de üst düzey bir performans sunacağını dile getirdi. Gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alacak olan bu telefonun en yüksek grafiklere sahip oyunları bile çalıştıracağından kimsenin şüphesi yok.

Xiaomi 13’e dair son önemli iddia bizzat şirketin CEO’sundan geldi

Ancak özellikle oyun için tasarlanmamış telefonların oyunların oynanması esnasında donma ve ısınma problemlerini çıkarması sıkça karşılaşılan bir durum. İşte Xiaomi CEO’suna göre Xiaomi 13 serisinde böyle bir problem olmayacak.

İddialarını temellendirmek için Genshin Impact örneği veren CEO, Xiaomi 13’ün bu oyunu en yüksek ayar olan 60 FPS’de bile uzunca bir süre sorunsuz çalıştırabileceğini iddia etti. Tabi bu açıklama üzerine gözler bir kez daha Xiaomi 13 serisine çevrilmiş oldu. Ancak her ne kadar Çinli şirketin bu yeni akıllı telefon serisini bu ay içerisinde tanıtacağı kesin olsa da henüz elimizde net bir tarihin bulunmadığını bir kez daha belirtelim.

Yorumlar
Ahmet
Biriniz diyorki 11 aralık aynı sitede başka biri belli değil diyır ya siz bizşmle dalgamı geçiyorsunuz yoksa yoksa bir birinizden haberinizmi yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.