Xiaomi nihayet beklenen duyuruyu yaptı! Tüm kullanıcıları ilgilendiriyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi bugün bir süredir gelmesi beklenen duyuruyu yaptı. İşte söz konusu duyuru ile ilgili tüm detaylar.

Xiaomi nihayet beklenen duyuruyu yaptı! Tüm kullanıcıları ilgilendiriyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Android One modellerinin sonuncusu olan Mi A3 akıllı telefon için yazılım desteğini nihayet sonlandırıyor. Bu, temelde şirket için Android One döneminin sonunu işaret ediyor.

Xiaomi nihayet beklenen duyuruyu yaptı! Tüm kullanıcıları ilgilendiriyor

Xiaomi Güvenlik Merkezi'nin EOS ürün listesine göre Çinli teknoloji devi, nihayet yazılım destek ömürlerinin sonuna ulaşan tüm cihazların bir listesini yayınladı. Bu, temel olarak, bu telefonların artık güvenlik yamalarını da içeren herhangi bir yazılım veya ürün yazılımı güncellemesi almayacağı anlamına geliyor. Site, Redmi ve Xiaomi markalı cihazların uzun bir listesini gösteriyor.

EOS listesinde yer alan bu modellerden bazıları, Çinli markanın geçmişte piyasaya sürdüğü Android One akıllı telefon modellerini içeriyor, en sonuncusu ise Mi A3. Hatırlatmak gerekise, Android One programı temelde stok Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefondu. Ayrıca, bu modeller tipik olarak en az iki yıllık büyük işletim sistemi yükseltmeleri de aldı. Özellikle, bu Android One telefonların en göze çarpan yönlerinden biri, genellikle Android platformu için yeni işletim sistemi güncellemeleri alan ilk Android modellerinden bazıları olmaları ve hatta Google'ın kendi Pixel telefonlarına bile rakip olmalarıydı.