Mobil

Yeni vergi sonrası akıllı telefon fiyatları ne kadar artacak

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefonlar üzerinden alınan vergilere bir yenisi daha eklendi. Peki yeni vergi sonrası akıllı telefon fiyatları ne kadar artacak? İşte yanıtı.

Yeni vergi sonrası akıllı telefon fiyatları ne kadar artacak

Ülkemizde akıllı telefonlar üzerinden hatırı sayılır vergiler alınıyor. Genel olarak bakıldığında yeni bir akıllı telefon alacağımız zaman yüzde 25 ile yüzde 50 arasında ÖTV, yüzde 18 oranında KDV ve yüzde 10’da TRT payı ödüyorduk.

Fakat geçtiğimiz günlerde bu vergilere bir yenisi daha eklendi. Yüzde 1 Kültür ve Turizm Bakanlığı kesintisi. Bu vergi şimdiye kadar kayıt yapılabilen USB, taşınabilir HDD, CD ve DVD gibi cihaz ve ürünlerden alınıyordu. Yayınlanan son düzenleme ile birlikte bu yelpazeye akıllı telefonlar da eklendi.

Peki akıllı telefonlardan alınacak olan yüzde 1’lik bu yeni kesinti fiyatları nasıl etkileyecek? TeknolojiOku-Yorum programımızın ikinci bölümünde bu konuya odaklandık. Telefon fiyatları ne kadar artacak? Üreticiler bu kesintiyi fiyatlara yansıtacaklar mı? Artan döviz kuru fiyat artışına etki edecek mi? Tüm bu soruların yanıtını TeknolojiOku-Yorum programımızın 2. bölümünde bulabilirsiniz.

İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

TeknolojiOku-Yorum programımız her Cumartesi saat 13:00’da YouTube kanalımızda yayınlanıyor. Siz de YouTube kanalımızda yayınlanan program, inceleme ve diğer videoları kaçırmak istemiyorsanız buraya tıklayarak abone olabilirsiniz.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. TeknolojiOku-Yorum programımızın ilk bölümünde iPhone 9 hakkındaki tüm detayları izleyicilerimizle paylaşmıştık. Dilerseniz bu bölümü de YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Harika
Ben çok memnun oldum gayet iyi olmuş ama %1 olması az değil mi? Mesela %40 falan olsa daha iyiydi çünkü fiyatlar oldukça ucuz.
Cevapla
Zurna
??????, çok doğru söylüyorsun.Kainatdaki en şanslı canlılarız ama bunun farkında olmadığımız gibi zavallı durumda olduğumuzu da unutuyoruz...
Cevapla
??????
Hayatı boyunca ya telefonun zamı ya da buna benzer boş işler uğraşması işiniz yok mu dünyaya ne için geldin arkadaş öleceksin birgün ne için mücadele ediyorsun boş iş ister zam olsun ister olmasın boş işler dünyaya geldin ama acı seni bekleyecektir belki beni de lütfen ne için geldiğimizi unutmayalım
Cevapla
bülent
boş işlerse neden buradasın o zaman git camiye mevlanaya er seni tutanmı var!!...burada kim dediki sana telefon hayatın anlamı diye ki,sonuçta teknolojik bir ihtiyaç,telefon kullanan kafirmi oluyor sana göre!!??
Buralarda Bos Bos Vakit Harcama
Hadi kardes hem sayfayi isgal etme hem bizi rahatsiz etme hemde o vaktini bosa harcama
jgfjj
hak ediyoruz bu vergileri yapacak bişey yok insan ne yaparsa kendine yapar
Cevapla
Ftrx
Çin corona nedeniyle indirim yapıyor bizimkiler geçiriyor vergiyi bu milletin sırtından hiiiiiç inmeyin sizi göreyim haaa mal gakko sanane millet istediğini alır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.