Xiaomi cihazlarında Amoled yeşil renk sorunu ve çözümü!

Xiaomi'nin bazı Amoled ekranlı modellerinde yeşil renk sorunu meydana geldi. Bazı telefonlarda oldukça rahatsız edici bir sorun olan bu problemin detayları ve makul çözümü bu makalemizde.

Xiaomi cihazlarında Amoled yeşil renk sorunu ve çözümü!

Xiaomi kullanıcıları, AMOLED cihazlarında Yeşil renk tonu sorunuyla karşı karşıya kaldı. Hala gerçek bir çözümü bulunmayan bu soruna neyin sebeb olduğu bilinmiyor.

Karşılaşılan yeşil renk tonu sorununa sahip olduğu bilinen en yaygın telefon, POCO F3, yani Mi 11x veya diğer adıyla Redmi K40'tır. Elbette bu sorun sadece POCO F3'te değil, diğer birçok AMOLED cihazını da geniş olarak kapsıyor. Bu makalemizde, Xiaomi, Redmi ve Poco cihazlarında AMOLED Yeşil Renk Tonu Sorunlarını Kontrol etmenizi ve azaltmanızı sağlayacak adımları bulabilirsiniz.

Amoled yeşil ton sorunu nasıl kontrol edilir ve azaltılır

Yeşil ton nasıl kontrol edilir?

Daha yüksek parlaklık değerlerinde ve gün ışığında yeşil tonları belirlemek zordur. Cihazlarınızda bu sorunun olup olmadığını test etmek için, parlaklığınızı en aza indirmeniz ve odadaki tüm ışıkları kapatmanız gerekli. Bundan sonra, Google Chrome'un gizli mod sekmelerinden veya ekrana siyah bir görüntü yansıtarak kontrol edebilirsiniz.

Yeşil renk tonu nasıl azaltılır?

Xiaomi cihazlarında Amoled yeşil renk sorunu ve çözümü! - Resim : 1

Xiaomi, bu renk tonuna yardımcı olan, görünürlüğü azaltan güncellemeler yayınlıyor, ancak yine de sorun gitmiş değil. Yani, zaten cihazınızda bu sorun varsa, tamamen ortadan kaldırmak için tek seçeneğiniz ekranınızı değiştirmek. Ancak aşağıdaki adımlarla Yeşil renk tonu sorununu azaltabilmek mümkün.

  • Ayarlar > Ekran > Parlaklık'a gidin ve Geçişleri yumuşat'ı kapatın.
  • Cihazınız için varsa, bu renk tonunun görünürlüğünü azaltmaya odaklanan özel ROM'lar kullanın.

Ekranınızı 60 HZ'de kullanın

60 Hz'de ekran kullanmak, telefon ekranının panel LED'lerinin daha yüksek güce sahip olmasını sağlar. Yüksek Hertz değerlerinde kullanırsanız ekran ledleriniz yorulur ve doğru renkleri veremez. Bu yüzden 60 Hz'de kullanın. Bu işlemlerden sonra ekran yeşillendirme sorununu en aza indirmiş olacaksınız.