Otomobil

Akaryakıt fiyatlarına bir zam daha geldi!

Yakıt fiyatlarına bir zam daha geldi. Bu kez de LPG otogazın litre fiyatı zamlandı. İşte detaylar!

Akaryakıt fiyatlarına bir zam daha geldi!

Ülkemizdeki yakıt fiyatları son zamanlarda aldı başını gitti. Bildiğiniz gibi uluslararası piyasalardaki fiyatlar enerji bakımından çok da zengin olmayan ülkemizi doğrudan doğruya etkiliyor. Bunun sonuçlarını gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Hatırlayacak olursak 2 Şubat’tan geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 39 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 32 kuruşluk bir zam yapılmıştı. Şimdi ise LPG otogaz için yapılan yeni bir zam haberi gündeme geldi.

Yakıt fiyatlarına bir zam daha!

Sürekli yakıt zammı haberi almaya maalesef ki alıştık. Hem dışarıdaki hem de ülke içindeki gelişmeler sonrasında benzin, motorin ve LPG’ye yapılan ardı ardına zamlar, İstanbul trafiğini bile azalttı. Ancak fiyat artışlarının durmaya niyeti yok gibi görünüyor. Benzin ve motorinin ardından şimdi de LPG’ye yapılan yeni bir zam sosyal medyanın gündeminde. Peki ama LPG için duyurulan bu yeni zam ne kadarlık ve ne zamandan itibaren geçerli olacak?

EPGİS (Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası) tarafından duyurulan bilgiye göre akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı gerçekleşti. Açıklamada 04.02.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere LPG otogazın litre fiyatına 40 kuruşluk bir zammın yapıldığı bilgisine yer verildi. Yapılan fiyat artışının pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde olduğu da vurgulandı.

Yorumlar
Osman
Halkın maaşı yuro yada dolar değil
Cevapla
Mersin Hakan
Bence vatandaşı birşeylere zorluyorlar
Cevapla
Adsız
2023 e kadar yani seçimlere kadar bekliyecegiz cevabını o zaman vericegiz inşallah
Cevapla
Serhat M
Vergi alma o zaman teneke
Adsız
Len düdük senin ülkende petrol mu var dışa bağımlısın. Adamlar istediği fiyata satıyor. Devlet te ona göre zam yapmak zorunda
Zor bela
Bence çok para ama dünya geneli bir sıkıntı var normal diye düşünüyorum
Cevapla
Muzaffer
İnsanlar alım gücüne göre yaşarlar elalem bizi ilgilendirmez düne kadar zavallı Bulgarlar derdik şimdi aman gelselerde alışveriş yapsalar diye takla atıyoruz
Yy yyttt
Milleti somurdugunuz yeter
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.