Otomobil

Honda'dan flaş Türkiye kararı!

Honda, 2021'de Türkiye üretimini durduracağını resmi olarak duyurdu. İşte konuyla ilgili detaylar.

Honda'dan flaş Türkiye kararı!

Türkiye’de 22 yıldır otomobil üreten Honda, faaliyetlerini sonlandırma kararı aldığını resmi olarak duyurdu.

Honda'dan flaş Türkiye kararı!

Şirket buna göre, 2021 yılında mevcut mevcut Civic Sedan modelinin üretiminin tamamlanmasıyla birlikte Türkiye’deki otomobil üretim operasyonunu durduracak. Öte yandan Honda, araç ithalatı ve dağıtımını içeren operasyonlarına kesintisiz olarak devam edecek.

Ayrıca motosiklet operasyonları bu karardan etkilenmeyecek. 

Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, konuyal ilişkin değerlendirmesinde, “Hızla değişen piyasa dinamikleri ve teknolojik gelişmelere öncülük etme ihtiyacının farkındayız. Bu durum, Türkiye’deki otomobil üretim operasyonumuzu da kaçınılmaz olarak etkiliyor” dedi.

Tsumura ayrıca, karardan etkilenen çalışanlara yeniden istihdam yardımı da dahil olmak üzere her türlü desteğin verileceğini aktardı. Şirket yaklaşık 1100 kişiyi istihdam ediyor. Konu hakkında daha fazla detay paylaşıldıkça sizlere buradan aktarmaya devam edeceğiz.

Peki ya siz bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından düşüncelerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Yorumlar
Doktor1
İyi olmuş, çünkü benzinli araçlar istemiyoruz. Çünkü döviz kuruna bağlı büyük sıkıntı çekiyoruz hem de benzinli çevreye kirletiyor. ABD olan petrol firmasına zengin ediyor hem de parayla silahlar yaptırıyorlar. Petrol bulunan yerler için savaş başlatıp insanı öldürtüyorlar. Bunlara karşı yenilebilir enerjiye olan elektrikli araçlar istiyoruz. Doviz kuru bulaşamazsın ve çevreye kirletemezsin. Bu sefer Türkiye'de milli - yerli elektrikli otomobil üreteceklermiş, ilerde bir görelim.
Cevapla
Cas
fk sen okuyor musun peki? Senin ki biraz ''aleme verir talkını, kendi yutar salkımı'' durumu olmamış mı sence de? Arkadaş orada A partisi yada B partisi diye yazmış mı? Sen orayı iyi okudun mu? Sadece okumak yetmez, anlamak da gerekir. Umuyoruz, gün gelecek sen de ''iyi'' okuyacak ve ''anlayacaksın''...
Cevapla
Yavuz Selim
Yazık. Ekonomi politikalari boyle giderse boyle haberleri cok okuruz.
Cevapla
Tipitip
Aşağıdaki fk adlı uykucuya ; "hukumete laf gelmesin de dunya yıkılsa umurumda degil" modunda sana iyi uykular !
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.