Otomobil

Hyundai, yılın otomobili seçilen Ioniq 5’i Türkiye pazarına getiriyor! Peki fiyat?

Tam elektrikli otomobil sektörü günden güne gelişirken, sektörün 2022 yılındaki en iyi temsilcisi seçilen Hyundai Ioniq 5 Türkiye’ye geliyor.

Hyundai, yılın otomobili seçilen Ioniq 5’i Türkiye pazarına getiriyor! Peki fiyat?

Elektrikli otomobiller için artık geleceğin teknolojisi demek çok doğru sayılmaz çünkü artık bu işin gelecekle bir ilgisi kalmadı. Bakıldığında hemen her gün yeni bir elektrikli modelin daha yollardaki yerini aldığını görüyoruz ki bunun da anlamı artık elektrikli otomobiller bugünün teknolojisinin tartışmasız bir parçası haline geldi. Ancak ülkemiz için henüz bu iddialı sözleri sarf etmek için biraz erken. Bunun nedeni ise, şu an için Türkiye’de satılan tam elektrikli otomobil sayısının bir hayli az olması.

Ancak ünlü otomotiv devleri, birer ikişer Türkiye pazarındaki temsilcilerini arttırmaya başladılar. Bu serüvene son dahil olacak isimse, 2022 yılında dünyanın en iyi elektrikli otomobili seçilen Hyundai Ioniq 5’den başkası değil. Sahip olduğu 77,4kWsa’lık bataryası sayesinde tek bir şarjla 500km’nin üzerinde yol alabilen Hyundai Ioniq 5, sadece 18 dakika içerisinde %80 doluluk oranına ulaşmasıyla dikkat çekiyor.

Hyundai, yılın otomobili seçilen Ioniq 5’i Türkiye pazarına getiriyor

Normal şartlar altında 531 litre olan ancak koltukları açıldığında 1.600 litreyi bulan arka bagajı ile geniş bagaja sahip araç tercih edenlerin ilgisini çeken bu modeli çekici kılan bir diğer yönüyse ön tarafında da harici 57 litrelik ikinci bir depolama alanının bulunması. Aracın özellikleri ve vadettiği yenilikler saymakla bitmez ancak biz en kestirme yoldan en önemli kısma yani fiyata gelelim.

Güney Koreli otomotiv devi şu an için Hyundai Ioniq 5’in satış fiyatı hakkında bir açıklama yapmadı. Ancak ülkemizde bu aracın muadillerinden biri olarak satışta bulunan Kia EV6’nın fiyatının 2.072.000-TL olduğu düşünüldüğünde, Ioniq 5’in de 2 milyonun üzerinde fiyatlanacağı düşünülebilir.

Yorumlar
Abdullah
Herkesin alabileceği uygun fiyata satılması sevindirdi.Bravo
Cevapla
Ne önemi var
Ailece elektrikli araba kullaniyoruz. Chavrolet Bold (2018), Tesla Model S (2013) ve Ioniq 5 'miz var. Kesinlikle benim favorim Ioniq 5.
Cevapla
Murpi
Hayat size güzel😁
Kimim ben
3 ay öncesinden fabrikaya gelmiş olup satışa en kısa zamanda başlayacaktır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.