Otomobil

İkince el araç satışlarında Taşıt Takas sistemi geliyor

İkinci el araç alım ve satımlarında her iki tarafı da koruyacak Taşıt Takas sistemi 3 Şubat 2020 tarihinde uygulamaya sunuluyor.

İkince el araç satışlarında Taşıt Takas sistemi geliyor

Noterler tarafından gerçekleştirilen ikinci el araç satışlarında zaman zaman ortaya çıkan sorunları ortadan kaldırmak ve her iki tarafın da güvenli bir alışveriş yapmasını sağlamak için geliştirilen Taşıt Takas sistemi hayata geçiriliyor.

İkince el araç satışlarında Taşıt Takas sistemi geliyor

Araç satışlarında alıcı taraf aracın bedelini TakasBank bünyesinde kurulan sisteme yatıracak. Noterdeki satışın ardından bu miktar satıcının hesabına otomatik olarak aktarılacak. Böylece satış sırasında yaşanan dolandırıcılık ya da iyi niyeti suistimal olaylarının önüne geçilmiş olacak.

3 Şubat 2020 tarihinde uygulama alınacak sistem Takasbank ve Noterler Birliği işbirliği ile geliştirildi. Taşıt Takas sisteminde miktar ne kadar olursa olsun 15 TL ücret alınacak. Sistemle ilgili bilgi www.tasittakas.com.tr internet sitesinden alabilirsiniz.

Yorumlar
cengiz
belki ikinci el araç almayı düşünebilirim ama benim tercihim peugeottan yana :D
Cevapla
ali
peugeottan ikinci el araç almaya hazırlanıyorum duydum ki peugeotta ikinci el baharı başlamış değerlendirmek lazım :D
Cevapla
Ziyaretçi
Güzel düşünülmüş bir sistem.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.