Otomobil

Koronavirüsü Tesla üretimlerini de etkiledi!

Tesla, Çin’deki fabrikasını koronavirüsü salgını nedeniyle geçici olarak kapattı.

Koronavirüsü Tesla üretimlerini de etkiledi!

Tesla, Çin’deki fabrikasını geçici olarak kapattı. koronavirüsü salgını nedeniyle Çin hükümetinin talebi üzerine alınan karar, şirketin Model 3 üretimini sekteye uğratacak.

Koronavirüsü Tesla üretimlerini de etkiledi!

Birçok sektörden birçok firmanın Çin'deki mağaza ve dükkanlarını tek tek kapatma kararı aldığına dair haberleri hep birlikte takip ediyoruz. Zira koronavirüsü şu anda bütün Çin’i etkisi altına almış durumda. Benzer bir haber bu sefer Elon Musk'ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla'dan geldi. Şirket, koronavirüsü nedeniyle Çin'in Şangay kentindeki fabrikasını kapattı. Tesla’nın Finans Müdürü Zach Kirkhorn, fabrikanın 9 Şubat’a kadar kapalı kalmasını beklediklerini ifade etti. 

Koronavirüsü Tesla üretimlerini de etkiledi! - Resim : 1

The Verge'de yer alan habere göre, Çin hükümetinin talebi üzerine alınan karar şirketin Model 3 üretimini sekteye uğratacak. Tesla'nın CFO'su (Mali işler müdürü) Zach Kirkhorn, bu kararın şirketin 2020 karına etki edeceğini ancak bu etkinin büyük olmayacağını belirtti. Tesla'nın ABD dışında sadece Çin'de fabrikası bulunduğunu tırnak içinde belirtelim.

Google'ın, bugün yaptığı açıklama ile Çin’deki tüm ofislerini geçici olarak kapattığını, IKEA'nın aynı şekilde Çin’deki mağazalarını geçici olarak kapatığını, Apple ve Facebook'un bu hafta çalışanlarının Çin’e seyahatini kısıtladığını, dün ise British Airways Çin'e tüm uçuşlarını durdurduğunu ayrıca hatırlatalım.

Yorumlar
derin
şu virüs sanki sadece peugeot üretimini etkilememiş gibi umarım tüm markalar bu dönemi güzelce atlatırlar :D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.