Otomobil

Ünlü otomobil markası logosunu değiştirdi! İşte yeni logo!

Türkiye'de de beğeni ile takip edilen otomobil markalarının başında olan Nissan, logo değişikliğine gitti. Yeni logo için bir de video yayınlandı!


Otomobil dünyasında logo değiştirmek neredeyse moda haline geldi! Hatırlanacağı üzere Almanya merkezli otomobil üreticisi BMW de logosunda değişikliğe gitme kararı almıştı. Aslında bu BMW için pek de şaşılacak bir durum değildi, zira şirket sürekli bir değişim içerisinde logosunu güncelliyordu. Ancak bir başka otomobil devi olan Nissan için beklenmedik bir durum ortaya çıktı ve şirket yetkilileri logoyu değiştirme kararı aldı. Bu karar belki Nissan tarafında çok şaşkınlık yaratmadı ancak tüketiciler nezdinde büyük şok etkisi yarattı.

Ünlü otomobil markası logosunu değiştirdi! İşte yeni logo!

Söz konusu karar Nissan tarafında çok şaşkınlık yaratmadı diyoruz çünkü bu 2017 yılından bu yana şirket için gündemde olan bir konuydu. Bir türlü istenilen tasarımın bulunamaması ile beraber bu güne kadar gelindi ancak son olarak yayınlanan bir video ile yeni logonun müjdesi de verildi. Japonya merkezli üreticinin yeni logosu Temmuz ayının sonuna doğru bütün platformlarda görülmeye başlanacak. Yeni logo için esinlenilen sihirli sözcükler ise "tutkulu ol, yenilikçi ol ve rakip ol" şeklinde.

Nissan Gelişmiş Tasarım Departmanı Genel Müdür Yardımcısı Tsutomu Matsuo ise konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Matsuo açıklamasında, "Yeni Nissan logosu, yol gösterici mesajımızı aktarıyor: Eğer güçlü bir inancınız varsa, güneşe bile nüfuz eder. Nissan’da başarının gücüne olan bu kuvvetli inanç asla değişmedi ve bu, elektrifikasyon, sürücü yardımı ve dijital bağlantısallık konularındaki öncü çabalarımızda görülebilir. Logomuz müşterilerimize, çalışanlarımıza ve topluma olan bağlılığımızı göstermek için tüm bunları bir bakışta iletmesi gerekir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Ahmet
Tanıtım reklamına bittim ya çok güzel olmuş
Cevapla
Opdima
Hoş durmuyor. Nissan’ı bir türlü sevemedim gitti zaten.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.