Assassins Creed Valhalla tamamen farklı bir yapıda olacak

Ubisoft yeni Assassins Creed oyunu Valhalla hakkında bazı yeni detaylar paylaştı. Görünen o ki farklı bir macera bizleri bekliyor.

Assassins Creed Valhalla tamamen farklı bir yapıda olacak

Ubisoft’un en köklü serilerinden biri olan Assassins Creed bu senenin sonlarına doğru yeni oyunu ile PC ve konsollarımıza konuk olacak. Geçtiğimiz günlerde resmiyet kazanan Assassins Creed Valhalla hakkında yeni detaylar paylaşıldı.

Assassins Creed Valhalla tamamen farklı bir yapıda olacak

Ubisoft’un önemli isimlerinden biri olan Ashraf Ismail, Valhalla’da bulunacak olan seviye sistemi hakkında bilgiler verdi.

Ismail’in verdiği bilgilere göre Assassins Creed Valhalla tamamen farklı bir seviye sistemine sahip olacak. Bu seviye sistemi sayesinde oyun severler hikaye modunda ilerlemek için yan görevleri yapmak zorunda kalmayacak.

Assassins Creed Valhalla tamamen farklı bir yapıda olacak - Resim : 1Assassins Creed Valhalla tamamen farklı bir yapıda olacak - Resim : 2

Hem Origins hem de Odysssey’de kendi seviyenizin üzerinde düşmanlarla karşılaştığınızda işiniz hiç kolay olmuyordu. Dolayısıyla rahat bir deneyim için yan görevlerle seviye kasmanız gerekiyordu. Valhalla da ise bu durum tamamen oyuncuların inisiyatifine bırakılmış durumda.

Yani dilerseniz hiç yan görevlerle uğraşmadan direkt olarak ana görevlere odaklanabileceksiniz. Elbette bu durum oynanış süresini önemli ölçüde kısaltacaktır. Dileyen oyuncular ise Origins ve Odyssey’de olduğu gibi yan görevleri yerine getirip, çeşitli keşifler gerçekleştirebilecekler. Bu oyunculara ekipman ve güç desteği olarak geri dönecek.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. AC Valhalla PS4 ve Xbox One haricinde yeni nesil konsollar için de çıkacak.