Oyun

Bethesda E3 2018'de neler duyurdu?

Oyun geliştirici firması Bethesda'nın E3 konferasında duyurulan tüm oyunlarını sizler için bir araya getirdik. İşte Bethesda'nın E3 2018'de tanıtılan tüm oyunları.

Bethesda E3 2018'de neler duyurdu?

E3 2018 kapsamında Bethesda'nın E3 etkinliği, gece 04:30 itibarıyla başladı. Merakla  beklenilen yeni duyuru videolarında Bethesda, oyuncuları hiç beklemediği marka isimleri ile vurdu. Bunlardan en dikkat çeken isimler ise yeni Wolfenstein ve Skyrim 6  oldu. Ek olarak Rage 2'nin yanında toplam 7 adet oyun bizlerin beğenisine sunuldu.

Tüm konferans sadece duyurular eşliğinde ilerlemedi elbette. Daha önceden çıkışını gerçekleştirmiş oyunların yan paketleri ve koleksiyoncu sürümleri de mevcut. Tüm bu yapımlar adına yeni bilgiler ve ilk oynanış görüntüleri de bizlerin beğenisine sunuldu.

Aşağıda bu oyunlar hakkında bilgilere, fragmanlarına, çıkış tarihlerine ve platformlarına ulaşabilirsiniz. Peki siz Bethesda'nın E3 konferansından memnun kaldınız mı? 

Doom Eternal (Belli değil)

Doom Eternal adı altında duyurulan oyun, iblislerin artık yer yüzüne çıkmaya başladıkları bir zaman içerisinde geçecek gibi duruyor.

Oyuncuları beklemedikleri bir yerden vuran Bethesda, ek olarak diğer Doom oyunlarına göre, daha kanlı ve çok daha fazla aksiyon dolu olacağını açıkladı yeni oyunun. Daha fazla iblisle, daha vahşi bir şekilde başa çıkmaya çalışacağız. Oyun için henüz resmi bir çıkış tarihi paylaşılmış değil. 

Starfield (Belli değil)

Eski serilerin devam oyunlarının yanı sıra Bethesda oyuncularına çok da beklenmeyen bir hamle yaparak, tamamen yeni bir oyun duyurusu gerçekleştirdi.

Bethesda tarafından yapılan açıklamaya göre Bethesda, uzun süredir Starfield üzerinde çalışmalarını sürdürmekte. Yayınlanan kısa fragmana bakılırsa, oyunda bilimkurgu teması hakim olacak. Henüz yapımın nasıl bir şey olacağına bir bilgimiz yok, aynı şekilde çıkış tarihide... 

The Elder Scrolls VI (Belli değil)

Bethesda, nihayet yeni nesil için The Elder Scrolls 6'yı duyurdu. Oyunla ilgili sadece kısa bir fragman yayınlanmış durumda. Oyuniçi herhangi bir görsel veya oynanış görme imkanımız maalesef olmadı.

Tekrardan belirtmek gerekirse, The Elder Scrolls 6 yeni nesil için duyuruldu. Mevcut nesile oyun gelir mi orası bilinmez ancak PlayStation 4'ün 2021'den önce piyasaya çıkmayacağını düşünürsek... Yeni Skyrim için biraz daha beklemek durumunda kalacakmışız gibi görünüyor. 

''Bethesda, Skyrim 6 duyurusunun yanında The Elder Scrolls için bir mobil oyun da duyurdu. Blades adı altında çıkacak olan oyun, grafiksel ve oynanış bakımından mobil dünyasında çağ atlayacak bir şekilde geliyor. Skyrim severlere de ek olarak buradan duyurulur.''

Rage 2 (2019)

Yayıncı Bethesda Softworks ve geliştiriciler ID Software ile Avalanche Studios açık dünya FPS oyunu Rage 2'nin ilk oynanış videosunu yayınladı.

Çıkış tarihi henüz belli olmayan oyununu PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştiği kesinleşti. Açıklanan yeni bilgilere göre ise RAGE 2'nin gerçek anlamda bir açık dünya FPS deneyimini yaşatacağı söyleniyor.

Yani açık dünyada neredeyse her obje ile etkileşime geçebileceğiz. Geçtiğimiz yıllarda Mad Max için güzel bir oyun yapan ve Just Cause serisinden tanıdığımız Avalanche Studios'un da destek sağladığı RAGE 2, bu sefer ilk oyundaki başarısızlıklarını kapatacak gibi duruyor.

Fallout 76 (14 Kasım 2018)

Adından da anlaşılabileceği gibi oyun Vault 76'da başlayacak ve buradan yola çıkan bir karakteri yönlendirme şansına sahip olacağız. Oyunun Austin'de yer alan Bethesda'nın ana ofisi tarafından geliştirildiği de gelen bilgiler arasında.

Oyunun haritası geçtiğimiz dönemler çıkan Fallout 4'ten 4 kat daha büyük olacak. 4 kişilik co-op özelliği ile kendi birliğinizi kurup hayatta kalmak için kendinizi savunabilieceksiniz. Diğer rakip birliklerin üslerine sızarak ek olarak erzak hırsızlığı da yapabileceksiniz. Seçim sizin. Yayınlanan oynanış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

''Ek olarak mobil oyun Fallout: Shelter'da Nintendo Switch ve PlayStation 4 için dün gece indirilebilir olarak oyuncuların beğenisine sunuldu.''

Fallout 76, 14 Kasım 2018'de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirmiş olacak. 

Wolfenstein: Youngblood (2019)

Wolfenstein: Youngblood yeni bir co-op oyunu ve oyuncular BJ Blazkowicz'in ikiz kızlarından birini kontrol ederek kayıp babalarını bulmak için Nazi işgali altındaki Paris'te Nazilere karşı savaşacak. Tamamıyla tek başınıza oynayacağınız oyunu arkadaşınız ile beraber co-op olarakta oynayabileceksiniz. 

Daha önce hiç bir Wolfenstein oyununa co-op özelliği getirilmemişti. Seri adına bir ilk olacak ancak henüz nasıl işlediği konusuyla alakalı detaylı bir bilgi verilmedi. İkinci Dünya Savaşı'nı alternatif gerçeklikte anlatan yeni oyunda Kıdemli Oyun Tasarımcısı olarak çalışan Andreas Öjerfors, geçtiğimiz günlerde yeni oyunda daha fazla özgür olabileceğimizden bahsetmişti. 

İlk iki oyunda B.J. Blazkowicz'in Almanya ve Amerika maceralarını anlatan seri, Youngblood'da ikiz karakterleri kontrolümüze verecek. Daha öncesinde çıkan Oldblood isimli yan oyundan sonra ise bu sefer 80'li yıllara gideceğiz. Bakalım Youngblood, oyuncuların beklentilerini karşılayabilecek mi göreceğiz. 

Prey ve Wolfenstein VR (2018)

Bethesda, sadece Prey için bir DLC ve Wolfenstein için yeni spinoff duyurmakla kalmadı, ek olarak bu iki güzel yapım için VR oyunlarınıda duyurdular. Henüz VR oyunları için bir oynanış görüntüsü paylaşılmış değil.

Her iki oyununda bu yaz sonrası piyasaya çıkacağı belirtildi. Bakalım, Prey ve Wolfenstein'ın VR oyunları oyunculara eğlenceli vakitler geçirtebilecek mi göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.