Diablo 4 Türkiye fiyatı yok artık dedirtti!

Oyun dünyasının en kült serilerinden biri olan Diablo, yeni oyunu için hem çıkış tarihini hem de ön sipariş fiyatını açıkladı.

Diablo 4 Türkiye fiyatı yok artık dedirtti!

Aksiyon rol yapma oyunu denildiği zaman akla gelen ilk serilerden biri olan Diablo, oyun severlerin gönüllerinde taht kurmuş bir isim. İlk defa 1996 yılında karşımıza çıkan bu oyun asıl patlamayı 2012 yılında satışa sunulan serinin üçüncü oyunu Diablo III ile yapmıştı. O gün bugündür sessizliğe gömülen Blizzard Entertainment ise merakla beklenen açıklamayı nihayet yaptı ve Diablo IV’ün çıkış tarihini açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni oyun önümüzdeki yıl içerisinde ve tam olarak ise 6 Haziran 2023 tarihinde satışa sunulacak. Öte yandan oyunun ön siparişe açıldığını ve bu şekilde ilk fiyatlamasının da belli olduğunu belirtelim. Blizzard tarafından yapılan açıklamaya göre, PC için Standard Edition’ın fiyatı 1.199,00-TL olarak açıklandı. Digital Deluxe Edition’ın fiyatı 1.539,00-TL olarak belirlenirken, Ultimate Edition ise 1.699,00-TL’den satışa sunulacak.

Diablo 4 Türkiye fiyatı yok artık dedirtti!

PlayStation 4 ve PlayStation 5 için de PC ile bire bir aynı fiyatlandırma geçerli olacakken, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S için henüz bir fiyat açıklamasının yapılmadığını belirtelim.

Son olarak Diablo 4’ü bilgisayarlarından oynamak isteyen oyunseverlerin en az Intel Core  i3-9100 4-Core veya AMD Ryzen 3 2300X 4-Core işlemcilerinden birine sahip olması gerektiğini belirtelim. Oyunun yüklenebilmesi için 55GB’lık boş alansa yeterli olacaktır.